İlan sözleşmesi

İLAN SÖZLEŞMESİ


Account,karakter,item,gold bar (oyun içi bakiye ) v.b aktarım veya değişim işlemleri bu sözleşmede
oyun içi hizmeti olarak adlandırılacaktır.


TARAFLAR

OYUNEKS: Alıcı ve satıcı arasındaki alışverişin güvenle sağlanması adına köprü görevi görmektedir.

SATICI: OYUNEKS sitesi üzerinden item, cypher ring, nft, account ve gold bar satışı yapmak için resim ya da açıklama yazısıyla beraber ilanı oluşturan kişidir.

ALICI: OYUNEKS sitesi üzerinden item, cypher ring, nft, account ve gold bar alımı yapacak kişidir.

 

SATICI

1-) SATICI satışını yaptığı herhangi bir oyundaki nft, account, cypher ring, item, gold bar vb. ürünlerinin oyun yönetimi ya da benzeri kişiler-şirketler ile iletişime geçerek geri almayacağını beyan eder. Bunun aksini yapması durumunda $5000 tazminat ödemek ile yükümlüdür. (TCK MADDE 157- Hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan kişiye bir yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası verilir.)

2-) İlan satışı öncesi ya da esnasında, sistem üzerinde bulunan yorumlar bölümünden, ALICI ile oyun içi nick, telefon numarası ya da herhangi bir iletişim bilgisi paylaşmak yasaktır. Paylaşılması durumunda yaşanacak sorunlardan OYUNEKS sorumlu değildir.

3-) SATICInın ilanı oluştururken belirttiği tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde doğru olmalıdır ve yanıltıcı unsur olmamalıdır. Aksi olması durumunda SATICI’ya yaptırım uygulanmaktadır.

4-) SATICI taraf alıcının işlem başladığı için zaman dilimiyle birlikte 1 saat içerisinde teslim etmesi gerekmektedir. Sürenin uzaması alıcı talebine bağlıdır.

5-) SATICI ilanı oluştururken, fiyatını kendisi belirlemektedir. SATICInın fiyatı yanlış yazması durumunda olabilecek tüm sorunlardan kendisi sorumludur.

6-) SATICIya ait ilanı, diğer bir kullanıcının satın aldığında işlem başlamaktadır. SATICI item, cypher ring, account ve gold bar vb. ürününü, aracı olan OYUNEKS’e teslim ettiği andan itibaren satıcı isteği ile iptali mümkün değildir.
7-) SATICI teslimatı sağladığı ürünün kendisinden kaynaklı doğabilecek tüm sorunlarda mükellefdir.

Tamamlanan alışveriş sonucunda OYUNEKS, satıcının daha önce bildirmiş olduğu vergi kimlik bilgileri doğrultusunda satıcıya komisyon faturası kesecektir

 

 

 

 

 

ALICI

 • ALICI satın aldığı ilanın teslimat esnasında kontrol etmekle yükümlüdür.

 

 • İlanın, resim ve açıklama kısmındaki bilgiler ile aynı olması durumunda iadesi yapılamamaktadır.

 

 • ALICInın iptal hakkı sadece SATICInın geç kalması ya da ilanın verilen bilgilerden farklı olması durumunda olabilmektedir.

 

 • SATICI teslimat için belirttiği saat aralığı içerisinde ilanı teslim etmekle yükümlüdür. Satın alım işlemi başladıktan sonra SATICInın ilanı teslim etmek için bir saati bulunmaktadır. Bir saat sonunda ALICI işlemi iptal edebilir.

 

 • İlan satışı öncesi ya da esnasında, sistem üzerinde bulunan yorumlar bölümünden, SATICI ile oyun içi nick, telefon numarası ya da herhangi bir iletişim bilgisi paylaşmak yasaktır. Paylaşılması durumunda yaşanacak sorunlardan OYUNEKS sorumlu değildir.

 

 • ALICI satın aldığı ilanı bir saat içerisinde teslim almakla yükümlüdür. Sürenin uzaması durumunda olabilecek her türlü sorundan ALICI sorumludur.

      OYUNEKS ALICI ve SATICI arasında yapılan işlem sonucunda satıcıya KDV dahil komisyon faturası keser.

 

OYUNEKS

 • Yukarıdaki şartlara uyulmaması halinde doğabilecek ihtilaflarda AYDIN Mahkemeleri OYUNEKS adına yetkilidir. Doğabilecek itilaflarda OYUNEKS ALICInın adına dava açma hakkını saklı tutar.

  

 • OYUNEKS ilan pazarında listelenen ürün ve/veya hizmetlerin sahibi veya satıcısı değildir. OYUNEKS, kullanıcılar tarafından sağlanan içeriklerin ve satışa sunulan ürün ve hizmetlerin doğruluğu, kalitesi, güvenliği veya bu ürün ve/veya hizmetlerin yasal olup olmadığı hususunda herhangi bir beyan, garanti veya taahhütte bulunmamaktadır. İşlem sırasında oluşabilecek durumlardan dolayı OYUNEKS 72 saat boyunca oyun içi hizmet ve satış bakiyesini saklama hakkına sahiptir.

 

 • 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 6563 sayılı Elektronik Ticaret Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında mesafeli sözleşme kurulmasına aracılık eden ve Aracı Hizmet Sağlayıcı sıfatını haiz olan OYUNEKS’in Satıcı ve/veya Alıcı tarafından sağlanan içerikleri kontrol etmekle, bu içerik veya içeriğe konu mal ve hizmetle ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü ve sorumlu değildir.

 

 • OYUNEKS sitesi müşterisi konumunda olan hem alıcı hem de satıcının internet ortamında alışveriş yapmalarını sağlayan, bu aşamada satıcı tarafından ürünün alıcıya teslimi; alıcı tarafından da ürün bedelinin satıcıya aktarılması ilişkilerine aracılık hizmetini veren bir kuruluştur. OYUNEKS sorumluluğu, satışa konu ürünün internet ortamında sorunsuz bir şekilde tesliminden ve alıcının onayı üzerine bedelin satıcıya aktarılmasından ibaret olup; onay sonrası teslimden sonra ürünün herhangi bir sebeple satıcı tarafından internet ortamı kullanılmak suretiyle tekrar ele geçirilmesinden OYUNEKS herhangi bir sorumluluğu olmayacağı gibi; bunu engellemek adına alabileceği hiçbir önlem de bulunmamaktadır. Böyle bir ihtilaf gerçekleşmesi halinde tarafların aralarındaki hukuki meseleyi hukuk mahkemeleri ya da şartları var ise cumhuriyet savcılıkları yolu ile gidermeleri gerekli olup; OYUNEKS sorumluluğu, resmi bir talep olması halinde alıcı ve satıcının kimliklerinin ve işlem detaylarının ilgili kurumlar ile paylaşılmasından ibarettir.

 

 

 • 18 yaşını doldurmamış kullanıcılardan ebeveyn kimlik ve iletişim bilgilerini talep etme hakkını saklı tutar.

 

ALICI ve SATICI yukarıdaki 17 maddenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılır.

 

 

verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1