2022-10-12 15:46:13
Twitch vergi sistemi

Yayıncı Bağış - Twitch Donate - Twitch Vergi Sistemi

Haberimizin içeriğinde Twitch Donate - Yayıncı Bağış nasıl yapılır? Twitch yeni vergi sistemi nedir? Bu konular hakkında bilgi vereceğiz.


Yayıncı Bağış - Twitch Donate nedir?

Twitch Donate platformda yayın yapan sevdiğiniz, takip ettiğiniz yayıncılara destek olma yollarından birisidir. 

Oyuneks bakiyenizle sevdiğiniz yayıncıya 7/24 güvenli bir şekilde yayıncı bağış ında bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey buraya tıklamanız ve takip ettiğiniz yayıncıyı seçerek bağış yapmanız. Dilerseniz Twitch Donate yaparken bir not ile bu yayıncı bağışını süsleyebilirsiniz.

Twitch Donate Link nasıl alınır? Yayıncı Bağış Linki nasıl alınır?

1- Twitch Donate Link yani Yayıncı Bağış Linki almak için yapmanız gereken ilk işlem Oyuneks.com 'a kayıt olmak. 

2- Oyuneks.com 'a kayıt olduktan sonra, buraya tıklayarak Yayıncı Ol başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuruyu Twitch adresinizi bağlayarak yapmanız gereklidir.

3- Twitch Yayıncı Ol kaydınız tamamlandıktan sonra size bir adet Twitch Donate Linki yani Yayıncı Bağış Linki verlecektir. Bu link üzerinden tüm takipçileriniz size 7/24 güvenilir şekilde twitch donate yani yayıncı bağışında bulunabilirler.

Twitch Kesintisiz bağış nedir?

Twitch kesintisiz size yapılan bağışları, her hangi bir kesinti olmadan hesabınıza çekmenize yarayan bir sistemdir. Twitch Kesintisiz başvurusu için Oyuneks üzerinden Twitch Yayıncı Ol başvurusu yapmış olmanız gereklidir. Ardından Oyuneks Logo kullandığınız bir yayın kesitini Oyuneks 'e göndererek Twitch Kesintisiz başvurusunda bulunmanız. 

 

Twitch Vergi Beyannamesi 11.10.2022

11.10.2022 tarihinde Twitch yayıncılarına bir mail gönderdi. Mail içeriği;

Verginizin doğru hesaplandığından emin olmak için vergi beyannamenizi doldurun.
Merhaba ,

Kayıtlarımıza göre, ABD vergi bilgilerinizi, imzalı IRS (W-8) formuyla Twitch'e en son 31 Aralık 2019 veya daha önceki bir tarihte teslim etmişsiniz. Mevcut vergi formunun süresi 31 Aralık 2022 tarihinde dolacağından, vergi bilgilerinizi tekrar almamız gerekiyor. Bu bilgilere dayanarak ödemenize uygulanacak ABD vergi stopaj oranını belirleyeceğiz.

Lütfen, aşağıdaki talimatları izleyerek vergi beyannamenizi 31 Aralık 2022 tarihine kadar doldurun. Beyannameyi doldurmamanız halinde 2023 ödemelerinize yüzde 30'a kadar varan oranda vergi stopajı uygulanabilir.

 

Vergi Beyannamesini Doldurun

Vergi beyannamesinin doldurulması:

1. Buradaki İştirak/Partner Ayarları sekmenize gidin.

2. "İştirak/Partner Kayıt" öğesini tıklayın

3. Kayıt prosedürünün sıfırlanmasını kabul etmek için "Yeniden Başla" düğmesini tıklayın.

Bütün adımları tamamlayın.

Twitch vergi beyannamesi sürecinde söz konusu kimliği belirlemek için gereken bilgiler toplanıp ABD Gelirler İdaresi'nin W-8 formu hazırlanıyor. Bu form, ödemelerin Gelirler İdaresine beyan edilmesine gerek olup olmadığını ve stopaja tabi olup olmadığını belirlemek için kullanılıyor. ABD vergi yasaları uyarınca Twitch'in yayıncılardan bu bilgiyi üç yılda bir yeniden toplaması gerekiyor. Bu sebeple, vergi beyannamesini, 31 Aralık 2022 tarihine kadar doldurmanızı rica ediyoruz. Bu beyannameyi doldurmamanız halinde Twitch, 2023 ödemelerinize yüzde 30'a varan oranlarda vergi stopajı uygulamak zorunda kalacak.

Ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Teşekkürler
Twitch

 

Sizlerde güvenli bir şekilde Twitch Donate yani Yayıncı Bağışta bulunmak için buraya tıklayabilir, ya da Twitch Donate yani Yayıncı Bağış almak için Oyuneks üzerinden Yayıncı Ol başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunmak Oyuneks.com 'a kayıt olduktan sonra buraya tıklayabilirsiniz.

verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1