2022-09-23 10:57:00
valorant yama notları

Valorant Pearl Haritası Değişti - 5.06 Yama Notları

Valorant 5.06 yama notlarının yayınlanması ile birlikte Stinger ve sualtı haritası Pearl hakkındaki geri dönüşleri göz önünde bulundurularak haritada güncellemeler yapıldı.


Valorant 5.06 Yaması’nda Öne Çıkanlar

Valorant 5.06 yama notları kapsamında Stinger ve Pearl haritasında değişiklik ve düzenlemeye gidildi. Stinger’da temel ve alternatif atışlarda değişiklikler yapıldı. Valorant’ın yeni sualtı haritası Pearl ise karmaşıklığı azaltmak ve hareket etmeyi kolaylaştırmak için güncellendi.

Valorant 5.06 Yama Notları - Silah Güncellemeleri

Stinger

  • Temel Atış hata payında değişiklik yapıldı: 7 mermiden sonra 1,6 hata payı >>> 6 mermiden sonra 1,3 hata payı
  • Stinger için hedefimiz hem kontrol edilebilir olması hem de kısa menzillerde gerektiği kadar ölümcül olabilmesi. Ancak şu anki haliyle yakın çatışmalarda bile kontrol edilmesi zor bir silah. Maksimum dağılımın azaltılması, geri tepmeye alıştıktan sonra Stinger'ın uygun menzillerde daha güvenilir bir silah olmasını sağlayacaktır.
  • Alternatif Atış ilk mermi hata payı azaldı: 0,5 >>> 0,35
  • Daha yüksek isabetlilik sağlaması beklenen bir seçenek olduğu düşünüldüğünde, özellikle Seri Atış modunu kullanmak isteyebileceğiniz menzillerde ilk merminin istenilenden çok daha isabetsiz olduğu hissediliyordu.

Valorant 5.06 Yama Notları - Harita Güncellemeleri

Pearl

Hem saldıranlar hem de savunanlar için karmaşıklığı azaltmak ve hareket etmeyi kolaylaştırmak adına Pearl'deki bazı bölgelerde değişiklikler yapıldı. B Ana - B Ana bölgesinin sol tarafında bulunan bel hizasındaki duvarın uzunluğu arkasında tamamen saklanılmasını engelleyecek şekilde azaltıldı.

Öncesi;

Sonrası;

 

Orta Dükkânlar - Orta Dükkânlar'daki bu alanı temizlemek istenilenden daha zor. Buradaki platformu duvar boyunca uzatarak hem saldıran takımın bölgeyi tutma gücünü kısmen koruyor hem de buradan saldırmayı kolaylaştırıldı.


Öncesi;

Sonrası;

Orta Dükkânlar'dan Orta Meydan'a - Orta Dükkânlar'dan ortaya doğru giderken bu noktanın temizlenmesinin zor olduğu düşünüldüğü için köşelerden biri kaldırıldı.


Öncesi;

Sonrası;

Orta Üst - Mevcut durumda bu bölgede saldıran taraf avantajlı konumda. Buradaki duvar kaldırılarak savunanları farklı noktaları kontrol etmek zorunda kalmaktan kurtarıldı. Bu değişiklik ortada savunanların işini biraz daha kolaylaştıracaktır.


Öncesi;

Sonrası;

A Resim - İki tarafın da A Resim'den verimli bir şekilde geçmekte zorlandığını görüldüğü için bu alanı basitleştirerek kontrol edilmesi gereken yerlerin sayısını azaltıldı.


Öncesi;

Sonrası;

B Geçit- B geçitten saldıranlara bu kutu iyi bir siper olsa da savunanlar için tekrar temizlemesi zor bir yer. Saldıran tarafın biraz avantajlı olacağı ancak savunanların da başa çıkabileceği şekilde olması isteniyor. Bu alandaki kutuları sol taraftan sağ tarafa taşıyarak, saldıran oyuncuların göz önünde bulundurması gereken köşelerin sayısını azaltıldı ve B Salon'a bakan sıkıntılı bir açı ortadan kaldırıldı.


Öncesi;

Sonrası;

A Ana - A Ana bölgesinde bulunan duvardaki girinti kaldırılarak savunanların burada saldırıya geçmesini biraz kolaylaştırıldı.


Öncesi;

Sonrası;

A Ana'dan A Bölgesi'ne - Bu bölgenin dumanla kapatılması epey zordu. Koridoru biraz daha dar hale getirerek duman atmayı ve savunanların burayı savunmasını kolaylaştırmak hedeflendi. Sağ taraftaki cep de fazla derin olmayacak şekilde küçültüldü.


Öncesi;

Sonrası;

Valorant 5.06 Yama Notları - Sosyal Güncellemeler

  • Oynanışı Bozan Davranış Göstergesi
  • Oyun Sonu Ekranı'nda oynanışı bozan davranışlar sergileyen oyuncuları gösteren bir özellik eklendi.
  • Bu özellik şimdilik Derecesiz, Rekabete Dayalı, Spike'a Hücum ve Kopya modunda bulunuyor. Yakın zamanda diğer oyun modlarına da eklenecek.

Valorant 5.06 Yama Notları - Ajanlar

  • KAY/O'nun SIFIR/Noktası'nın isabet ettiği rakiplerin KAY/O'nun arayüzünde doğru görünmemesine neden olan bir hata giderildi.

Kıran kırana geçen bu mücadelede en uygun fiyatlı Valorant Point VP 'ye ulaşmak için buraya tıklayabilirsin.

verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1