2022-01-17 10:14:25
VCT 2022 Duyuru

Valorant Champions Tour 2022: 1. Aşama EMEA 1. Kapalı Elemeler Bitti!

Türkiye'den ve BDT'den 1, Avrupa'dan 2 takım EMEA bileti aldı.


 Valorant Champions Tour 2022 1. Aşama EMEA' da mücadele edecek 12 takımdan dördünün  belirleneceği elemeler sona erdi. Avrupa takımlarından ikisi, Türkiye ve BDT'den ise şampiyon olan takımlar EMEA biletini kazandılar. Önümüzdeki hafta düzenlenecek olan ikinci elemelerde, EMEA Challengers'da mücadele edecek son 4 takım belli olacak. Valorant Champions Tour 2022'de toplam 12 takım mücadele edecek. 1. Aşama EMEA Challengers maçları 11 Şubat - 27 Mart tarihleri arası online bir şekilde oynanacak.

 VCT 2021'de  EMEA bölgesininin başarılı temsilcileri Acend, Gambit Esports, Team Liquid ve Fnatic takımları doğrudan VCT 2022'ye katılma hakkı kazanmışlardı. Diğer 8 takım, bölgelerinde düzenlenecek olan 2 adet kapalı elemeyle belli olacak. Önümüzdeki hafta ikincisi düzenlenecek olan elemenin sonucunda, son 4 takım da belli olacak.

 Avrupa 1. Kapalı Elemelerin Sonuçları

 Geçen sezonun aksine bu sene Guild namağlup bir şekilde EMEA Challengers'a yükseldi. EMEA biletini alan bir diğer takım ise Alman ekibi BIG oldu. Kaybedenler finalinde rakibi Vitality'i 3-0 yenerek elemeleri ikinci olarak tamamladı.

 Türkiye 1. Kapalı Elemelerin Sonuçları

 Takımda 3 değişiklik yaptığı için açık elemelerden başlayan Papara SuperMassive Blaze, sadece iki harita kaybederek namağlup şampiyon olmayı başardı ve Türkiye'den EMEA Challengers'a yükselen ilk takım oldu.Fire Flux Esports ise finalde verdiği güzel mücadeleye rağmen Papara Supermassive Blaze'e yenildi.Geçtiğimiz sezon adından en çok söz ettiren takımlardan olan Futbolist ise bu elemelerde beklenilenin altında bir performans sergiledi. Futbolist son olarak çıktığı 5.lik karşılaşmasında mağlup olduğu için Türkiye 2. Kapalı Elemeleri'nde mücadele edebilmek için açık elemeleri geçmesi gerekecek. Yenilenen kadrosuyla ve yaptığı transferleriyle taraftarlarının yüzünü güldüren BBL Esports ise turnuvayı 3. sırada tamamladı.

 BDT 1. Kapalı Elemelerin Sonuçları

 2021 sezonunda Avrupa'da mücadele eden bu sezon ise turnuvaya Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesinden dahil olan FunPlus Phoenix ekibi ise BDT bölgesinden EMEA Challengers'a yükselen ilk takım oldu. Büyük Final'de NaVi'yi 3-2 mağlup eden FPX, üst üste üçüncü kez EMEA bölgesinde mücadele etmeye de hak kazanmış oldu.

 Sonuçlara göre tablolar bu şekilde;

  Sizde turnuvada gördüğünüz harika skinleri elde etmek için ihtiyacınız olan Valorant Points'e buradan ulaşabilirsiniz.

verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1