2022-12-02 15:57:51
valorant yama notları

Valorant 5.12 Yama Notları

Yaman notlarının yayınlanmasıyla beraber Chamber'a gelen değişiklikler dikkat çekti.


Riot Games tarafından dün yayınlanan Valorant 5.12 Yama Notları Chamber Değişiklikleri haberi ile, tüm Chamber oyuncuları heyecanlandı. Valorant'a eklendiği günden bu yana bir çok karakterden daha baskın bir kompozisyona sahip olmasından dolayı, çoğu kişi tarafından yeniden düzenlemeye gidilmesi ile alakalı talep alan Riot Valorant 5.12 Yaması ile birlikte bu değişikliğin yapıldığını iletti. Gözcü olarak Valorant'a eklenen Chamber, diğer karakterlere baskın gelmesi ve dolayısıyla daha çok tercih edilip oyun dengesini bozduğu için karakterin yapımcısı olan Kevin Meier tarafından yeniden düzenlendi. 

Valorant 5.12 Chamber Güncellemesi

Karakterin yapımcısı olan Kevin Meier tarafından yapılan açıklama Chamber konusunda endişeleri gidermek adına Valorant 5.12 Yaması Chamber güncellemesinde bir çok değişikliğe gittiklerini iletmiş. Bu yamada Chamber'ın oyun içerisinde olan görevini, Valorant'a eklenme amacı olan Gözcü'ye çekmek adına yeni çalışmalar yaptıklarını ayrıca iletmiş. Yapılan bu değişiklikler Valorant Chamber'ın tüm yeteneklerini etkilemesinin yanında ayrıca tercih sıralamasını da altlara çekecek gibi görünüyor.

Valorant 5.12 Yama Notları Ne Zaman Gelecek?

Valorant 5.12 Yama Notları ile birlikte gelecek tüm değişikliklerin tamamının yapılan açıklamaya ve yayınlanan haberlere göre, Valorant 5.12 yama notları 2 Aralık 2022 tarihinde oyunda yerini alacak.

Valorant 5.12 Chamber Yetenek Güncellemesi

 

Chamber Kelle Avcısı (Q)


Yetenekte yapılan en önemli değişiklerden birisi sekme eğrisinin değişmesi olmuş. Arka arkaya atışlarda ikinci mermiden sonra sekme oranı ayrıca yükseltilmiş. İsabet yeteneği az olsa bile gövdesinden vurarak rakiplerinizi düşürebildiğiniz için bu değişiklik tercih edilmiş.


Chamber Buluşma (E)


Chamber menzili içerisinde bulunduğunda artık tek bir ışınlayıcı yerleştirebiliyor. Bu ışınlayıcının menzili 15 metre'den 26 metre'ye çıkarılmış. Işınlayıcı ile aranızda yükseklik mesafesi olsa dahi ışınlanabiliyorsunuz. Işınlandıktan sonra silah kuşanma süresi 0,4 saniye'den 0,7 saniye'ye çıkarılmış. Kelle avcısı yeteneği bu süreden etkinlenmemekle birlikte buluşma yeteneğiyle yerleştirilen ışınlayıcı yok edildiğinde bekleme süresine girerek yenilenmek yerine tur sonuna kadar devre dışı kalıyor. Chamber ışınlandıktan sonra ışınlayıcıyı geri çağırdığında gelen bekleme süresi ise iptal edilmiş.


Chamber Kartvizit (C)


Tuzağın maksimum menzili kısıtlanmış ayrıca Chamber kartvizit menzilinden çıktığında devre dışı kalıyor ve alana tekrar girdiğinde yeniden aktifleşiyor. Kartvizit önceden turun ortasında geri çağırılamazken artık görüşe alanı içinde olmasanız bile çağırılabiliyor. Geri çağırıldığı taktirde 30 saniyelik bekleme süresine giriyor. Yok edilmesi halinde tur sonuna kadar devre dışı kalıyor. Tuzağı etkinleştirme süresi üzerinde 2 saniye'den 4 saniye'ye can miktarında ise 1'den 20'ye bir artış görüyoruz.


Chamber Keskin Tarz (X Ulti)


Atış hızı %57,5 oranında azaltılmış. Bu durumda artık Valorant Chamber'ın ultimate yeteneği olan Keskin Tarz öncesinde olduğu gibi çok etkili olmayacak. Bunun yanında Kartvizit Yeteneği ve Keskin Tarz yeteneği için ekstra olarak yavaşlatma etkisinde %50'den %40'a yavaşlatma süresi 6 saniye'den 4 saniye'ye alan boyutu ise %30'a düşürülmüş.

Valorant 5.12 Chamber Güncellemesi Hedefleri

 

Chamber karakterinin yapımcısı olan Kevin Meier ve Jay Watford'un Valorant 5.12 Chamber Güncellemesi Hedeflerini şu şekilde ifade etmiş.


Ajanların üzerinde yapılan değişiklikler Valorant'ın genel taktiksel eşitliği adına yapılmakta olduğunu iletmiş. Chamber çıktığı günden beri tüm karakterlerden daha baskın olarak, kullandığı yetenekler ile taktiksel eşitliği bozduğundan dolayı artık yeniden düzenlenmeli olarak devam etmiş. Mevcut Valorant Karakterler'i ve gelecekte Valorant'a eklenecek karakterler için tüm karakterlerin oyunun alanında eşit olması ve yeteneklerinin kullanım alanlarında kalması adına çalışmalar yürüttüklerini ayrıca iletmiş. Bu Valorant 5.12 Chamber Güncellemesi ile birlikte çatışma gücünü korurken diğer yandan etkili olacağı alanı daraltarak karşı takıma daha geniş bir oyun alanı sağlamayı hedeflemişler. 

Valorant 5.12 Chamber Güncellemesi Açıklaması

 

Kevin Meier ve Jay Watford ortak açıklamasında, Valorant Chamber'a gelen bu değişikliklere Chamber oyuncularının kısa sürede adapte olabileceğini düşündüklerini iletmiş. Valorant Chamber oyuncularının hala aktif olarak Chamber karakterini tercih etmelerini istediklerini belirtmeleri dışında rakip takım oyuncularına arena eşitliği için daha geniş bir alan sunmak adına böyle bir girişimde bulunduklarını yinelemişler.

Kıran kırana geçen bu mücadelede en uygun fiyatlı Valorant Point VP 'ye ulaşmak için buraya tıklayabilirsin.

verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1