2022-05-02 12:10:30
Valorant Yama Notları

Valorant 4.08 Yaması ile Jett'e Bütük Nerf!

Yeni gelecek olan Valorant 4.08 yaması ile birlikte Jett'in E yeteneğine nerf geleceği belli oldu.


Valorant paylaştığı blog yazısıyla beraber Jett'in  yeteneklerinde değişiklikler olacağını duyurdu. Valorant, Jett’in potansiyelini ortadan kaldırmadan diğer karakterle daha uyumlu hale getirmek istediğini açıkladı. Geliştirici ekip bu doğrultuda, Jett’in “Rüzgâr Gibi” yeteneğinde değişiklikler yapacak.

 Valorant 4.08 ile Jett’in E Yeteneği Değişiyor

Valorant 4.08 yama notları ile birlikte Jett’in E yeteneği kısa bir bekleme süresine sahip olacak şekilde değiştirilecek. Yetenek tuşuna basıldıktan sonraki kısa bir gecikmenin ardından Jett yeteneğini etkinleştiriyor ve 12 saniye süren zaman aralığında tuşa tekrar basıldığında anında atılabiliyor. Jett ileri atıldığında veya zaman aralığı sona erdiğinde Rüzgâr Gibi yükü kayboluyor fakat ajan iki kere skor aldığında bu yükü tekrar dolduruyor.

Valorant’ın temel taktiksel döngüsünü bozmamak adına Riot Games Jett üzerinde değişiklikler yapacak. Jett’in E yeteneğinin kullanımının döngüyü bozması sebebiyle Jett’e nerf gelecek. Taktikse döngü sorununu çözmek adına Valorant 4.08 yamasında Jett’in “Rüzgar Gibi” yeteneğinde yapılan düzenlemede, atılmak için yetenek tuşuna bir kez basmanız gerekecek ve bu noktadan sonra hemen atılmak için 12 saniyeniz olacak, yoksa yetenek yükünü kaybedersiniz.


“Bu güncellemeyle, Jett'in yetenek kullanmadan önce durup düşünmesini ve sonrasında belli bir süreliğine sahip olduğu atılma gücüyle kendine has çılgın performanslar sergilemesini sağlayarak ajanı temel oyun döngüsü sınırlarının içine geri çekmek istiyoruz. Bu sayede diğer oyuncuların Jett'in kasten hamle yaptığını görebileceği ve anlayabileceği net işaretler oluşacak. Jett'in yeni atılma yeteneği oyuncuların kendini biraz ayarlamasını gerektirecek fakat oyunun sağlığını pekiştirirken Jett'in kimliğinden taviz vermemek için en iyi çözümün bu olduğunu düşünüyoruz.”

Valorant 4.08 Yama Notları Ne Zaman Gelecek?

Valorant 4.07 yaması 12 Nisan 2022 tarihinde oyuna eklendi, bir sonraki yamanın da gelecek ay aynı tarihlerde yayınlanmasını bekleyebiliriz. Fakat son zamanlarda çok fazla sızıntı yapıldığından dolayı, Riot Games beklenmedik bir sürprizle yamayı biraz daha öne çekebilir. Gelecek yamada merak ve heyecanla beklediğimiz yeni Türk ajanı görebileceğimizi de düşünüyoruz, fakat yeni ajan Valorant 4. Bölüm 3. Kısım ile birlikte de bizi karşılayabilir.

Kıran kırana geçen bu mücadelede en uygun fiyatlı Valorant Point VP 'ye ulaşmak için buraya tıklayabilirsin.

verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1