2022-01-13 11:45:24
Valorant Yama Notları

Valorant 4.0 Güncellemesi Sizlerle!

Yeni ajan Neon ve harita değişiklikleri.


  Valorant 4.0 güncellemesinin getirdiği en büyük değişiklik, yeni ajan Neon. Bunun yanı sıra Bind - Breeze haritalarında yapılan değişiklikler ve Dereceli Sıra ile ilgili yeni düzenlemeler de mevcut. Aynı zamanda silahlarla ilgili bir takım düzenlemeler de bu patchin içinde yer almakta.

 Valorant Yardımcı İletişim Uzmanı Jeff Landa'nın yaptığı açıklamalar da, yeni ajan Neon ve  yeni Savaş Bileti dışında yaptıkları bu güncelleme, gölgelerde kalmış bazı silahları da gün yüzüne çıkartıyor. Bunu yaparken aynı zamanda, bazı silahları dizginliyor ve yakın dövüşü geliştiriyor. Bind ve Breeze haritalarında yapılan bazı değişiklikler, Saldırı/Savunma takımlarının arasındaki dinamikleri yeniden oluşturacak gibi. Bunun  yanı sıra, Dereceli Sırada oynamak için,belirli bir hesap seviyesi gerekecek.

 

   SİLAH GÜNCELLEMELERİ

 Yakın Dövüş

- Yakın dövüş silahlarıyla hedef almak çok zor olduğundan, sağ ve sol tıkla yapılan saldırılar daha tutarlı bir hale getirildi.

- Sağ tıkla yapılan saldırının menzili 1.5 kat daha arttırıldı. Sol tıkla yapılan saldırının alanı ve menzili sağ tıka göre daha fazla.

- Artık bıçaklarla duvara hasar verildiğinde, anında bıçak izlerini göreceksiniz.

 

Spectre

 Hem uzak, hem yakın menzil dövüşlerinde fazlasıyla iyi olan Spectre, hareket ederken ki isabet oranıyla da çok kullanışlı bir silah haline gelmişti. Artık isabetlilik hata payının daha erken devreye girmesiyle, uzaklara yaptığımız atışların isabet oranı azalacak ve yakın mesafede kontrol daha zor sağlanacak.

-Atış hata payı, silahla tararken daha erken aşamalarda devreye girecek.

-Örneğin, ateşlenme sırasına göre 4., 7. ve 10. mermilerde hata payının devreye girmesi yerine artık 3., 6. ve 8. mermilerde hata payı devreye girecek.

-Koşarken/zıplarken/tırmanırkenki dikey ve yatay geri tepme çarpanları arttı: 1,25>>> 1,5

-Tararken yatay sapmadan korunan mermi sayısı azaldı: 8 mermi>>> 5 mermi

-Yatay sapmanın devreye girme süresi azaldı: 0,24 sn>>> 0,18 sn

-Silahla tararken yatay sapma artık çok daha hızlı devreye girecek. Başka bir deyişle, yatay sapmayla daha sık karşılaşacaksınız.

 

 ARES

 Spectre'e gelen güncelleme sonrası, Ares'in oyuncunun gözünde ki '' Güçsüz silah '' imajını yıkmak adına gölgelerden çıkaracak bazı güncellemeler yaptık.

-Şarjörün hazırlanma süresi kaldırıldı.

-Atış hızı 10'dan 13'e arttırıldı.

 

GUARDİAN

 Kendisi gibi tam otomatik silahlara baktığımızda, Guardian'ın atış hızı hata payına ihtiyaç duymadığına karar verdik ve bunu kaldırdık. Silah sapmaya başlamadan bir mermi daha atabilecek ve bu onun verimliliğini arttıracak.

- Yakınlaştırarak nişan alırken olan silah hata payı kaldırıldı.

- Silah toparlanma aşamasına geçmeden önce, fazladan bir mermi daha atabilecek.

 

BULLDOG

 Ucuz ve çok yönlü bir silaha ihtiyacınız olma durumunda, Bulldog'u tercih etmeniz adına bir takım iyileştirmeler yaptık.

- Nişah atış hızı 9.5'tan, 10'a arttır.

- Seri atış toparlama süresi 0.4'ten, 0.35'e indirildi.

-Her silahta, kendi silah yenilenme süresi tamamlanmadan tekrar ateş edildiğinde isabetsizlik etkisi gerçekleşir. Toparlanma süresinin azalmasıyla birlikte seri atış verimliliği artmalı.

 

   HARİTA GÜNCELLEMELERİ

 BIND

- A kısa bölgesinde bulunan iki kutunun pozisyonu değiştirildi. Bu şekilde saldıranları zorlayan, tek taraflı duman atma poziyonu kaldırıldı.

- Gözcüleri yine de burayı tıkayabilecekler fakat yeni pozisyon sayesinde, saldıranların seçenekleri biraz daha artmış olacak.

 

- Ayrıca ilk bakış atarken, üzerine strateji oluşturabileceğiniz bir bank eklendi.

 

 BREEZE

- A ana kapı genişletilerek, yarı yarıya seçim yapmanıza sebep olan durumlar ( rakibin iki konumdan birinde bulunma olasılığı ) kaldırıldı.

-Bu değişiklik A Ana'da oynayan savunanlara biraz daha seçenek sunacak. Ayrıca, mağaraya girerken veya mağaradan çıkarken 50/50 ihtimalle biriyle karşılaşma oranını ortadan kaldırarak püskürtme sırasında daha metodik oynamanıza ortam sağlayacak.

-Mağaraya üst üste duran iki kutu eklendi.

-Bu yenilik mağaraya doğru bastıran saldıranlar için bir nebze siper görevi görürken bölgeyi geri almaya çalışan savunanlara daha fazla seçenek tanıyacak.

 

-A Bölge'nin arkasındaki siper yeniden düzenlendi ve havuz karşısındaki duvara kadar genişletildi.

-Bu siper düzenlemeleri savunanların geri çekilebileceği daha güvenli bir alan ve bölgeyi geri almaya çalışırken daha fazla siper görevi görecek. Havuzun genişlemesi bu alanda oynamayı daha rahat hale getirecek.

-Spike yerleştirme alanı da havuzun yeni şekline uygun olacak şekilde düzenlendi.

 

-Orta'daki kavisli duvar düzenlendi. (kolonun sol altındaki pürüzlü yüzey)

-Bu değişiklik alanı sadeleştirecek ve ilave kuytuyu ortadan kaldıracak.

 

-B Bölgesi'ndeki sütuna siper eklendi, bölgenin arkası yeni bir duvarla kapatıldı ve B Duvar'a üst üste duran kutular eklendi.

-Sütuna eklenen yeni siper, Spike yerleştirme öncesi ve sonrası için yeni fırsatlar sunacak.

-Bölgenin arkasına yapılan düzenleme, oyuncuların kafasını çıkartarak kullandığı B Ana'ya kadar uzanan görüş açısını engelleyecek ve oyunculara kullanabilecekleri yeni bir siper olacak. Bu yeni siper geri çekilirken veya bölgeyi geri alırken de işe yarayacak.

-Yeni kutu yığını B Ana'daki bazı görüş açılarını sınırlayacak, bölgeyi tutarken veya geri alırken yeni seçenekler sunacak ve ince duvarlar etrafında dönen tuhaf çatışmaları sonlandırmaya yardımcı olacak.

-B'deki kapı tamamen kapanmadığı veya açılmadığı sürece yeniden çalıştırılamayacak.

 

    REKABET MODU

 Her oyuncunun temel oynanış ayrıntılarını öğrenmek adına vakit ayırması gerketiğine inanıyoruz. Fakat harita ve ajan sayısı arttıkça, yeni oyuncuların öğrenme zorluğunun arttığının farkındayız. Oyuncu Dereceli maçlara atılmadan önce, bütün ajan ve haritaları deneyimlemeli. Bu aşamayı zorunlu kılmak adına, Dereceli Maçlar için hesap seviye zorunluluğu getiriyoruz.

-4.0 Yaması'yla birlikte henüz derecelide oynamamış olan hesapların dereceli sıraya girebilmek için en az 20. hesap seviyesine ulaşmış olması gerekiyor.

-20. hesap seviyesine ulaşmamış fakat daha önce dereceli sırada oynamış olanlar derecelide oynamaya devam edebilecek.

 

   5'li Hazır Grupların, Kademe Kaybı Puanı Azaldı

 Dereceli 5'li oyunlardan topladığımız verilere baktığımızda, KP kazanma/kaybetme kaybını biraz abarttığımızı farkettik. 5'li hazır gruplar için karşılaşmaların adilliği, 5'li hazır grup oluşturmamış oyuncular için de aynı. Yani, daha yüksek kademeden bir oyuncu davet etmeniz ve düşük kademedeki bir oyuncuyu kasmanız zor. Bu veriler dolayısıyla düşük kademelerdeki kayıpları azaltıyoruz.

-Elmas 2 ve alt kademelerdeki oyuncular KP kaybının şu ankine göre %25 azaldığını görecek. Yani, KP kazanma/kaybetme oranı önceden minimum %50'yken artık minimum %25 olacak.

-Liderlik tablosunun bütünlüğüne zarar vermemek adına bu değişikliği sadece liderlik tablosuna çıkmayan veya orada boy göstermeyen kademelere uyguladık.

  Haritaların Rastgelelik Oranı Arttırıldı

-Harita çeşitliliğini arttırmak adına, bu oranı arttırdık. Artık daha fazla harita deneyimlenebilecek.

    HATALAR

-İmza yeteneğiyle skor alma sayacının görsel olarak güncellenmemesi sorunu çözüldü.

-Koçlar artık sayı tuşları ve fareyi kullanarak hedef değiştirme konusunda sorun yaşamayacak.

 

-Bu yanlışlık bizim de çok hoşumuza gitse de bu sancağı düzeltmek zorundayız.

-4.01 Yaması'na kadar düzeltilmeyecek, hala oyundayken tadını çıkarın!

 

  Yeni Savaş Biletini alarak, oynadıkça ücretsiz skin kazanabilirsin. Savaş Biletini elde etmek için en ucuz Valorant Points'e buradan ulaşabilirsiniz.

verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1