2022-01-25 10:51:43
PUBG Mobile Türk takımı

Türk Takımlarından PUBG Mobile Dünya Şampiyonasından Büyük Başarı!

PUBG Mobile Dünya Şampiyonasının en iyi altı takımından ikisi Türk.


  PUBG Mobile Dünya Şampiyonu Nova Esports oldu. Bu şampiyonada dünyanın en iyi altı takımından ikisi Türkiye'den.

 Genel sıralamada 222 puanla 1. sırada olan Nova Esport 1.5 Milyon doların üzerinde bir ödüle sahip oldu. Onu takip eden Navi 177 puanla 2. sırada yer alırken, 3. sıranın sahibi 166 puanlı NGX oldu. Temsilcimiz S2G 150 puan toplayarak 4. sırada, diğer bir temsilcimiz olan Kaos Next Rüya 141 puan alarak 6. sırada yerini aldı. Doğu ve Batının kıran kırana çarpıştığı bu turnuva, gelecekte olacak turnuvaların ne kadar çekişmeli geçeceğini şimdiden belli ediyor.

 Final aşamasında 4. olarak 150 bin dolar ödül kazanan S2G Esports, şampiyona toplamında 231 bin 750 dolar (3,1 milyon TL) gelire ulaşmış oldu. Batı ligi şampiyonu olarak finallere adını taşıyan Kaos Next Rüya ise finallerde 6. sırada tamamlayarak 60 bin dolar, toplamda ise 482 bin 500 dolar (6,5 milyon TL) ödülü kasasına götürdü. Şampiyonayı 15. sırada tamamlayan Fenerbahçe Espor ise turnuva genelinde toplam 95 bin 500 dolar (1,3 milyon TL) ödül ile kazanmayı başardı.

 PUBG Mobile Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz Büyük Finaller sonrası şöyle konuştu: "PUBG Mobile esporu için rekor kıralan bir yıl oldu. Dünya Şampiyonası'nda Türk takımların başarılı performansları ile gurur duyduk. Geçen yıl ilk 16'da 2 Türk takımı vardı, bu yıl ise ilk 6'da. Bu başarılarla, takımlarımız için inanılmaz bir prestij ve milyonlarca lira gelir kapısı açılmış oldu. Önümüzdeki yıl PUBG Mobile esporuna yeni bölgeler ve turnuvalar ekleniyor. Çok daha rekabetçi, çok daha fırsat dolu bir sezon olacak. S2G, Kaos Next Rüya, Fenerbahçe Espor takımlarımızı tekrardan bu yılki başarıları için kutluyorum."

  Turnuvalarda gördüğünüz harika skinleri PUBG Mobile UC ile alabilirsiniz. Güvenilir ve uygun fiyata PUBG Mobile UC satın almak için buraya tıkalyabilirsiniz.

verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1