2022-05-27 15:22:42
Rise Online Haber

Rise Online Oyun Kuralları ve Ceza Sistemi​

Oyun Kuralları ve Ceza Sistemi​ için bilmeniz gerekenler;A) Küfür, Hakaret, Cinsiyetçi-Irkçı-Nefret Söylemleri, Ailevi ve Dini Değerlere Hakaret, Siyasi Paylaşım

 1. Sohbet Penceresini veya Özel Mesajı Kullanarak Küfür, Hakaret, Argo, Nefret Söylemi, Ayrımcı Dil, Müstehcen veya Rahatsız Edici Söylemler.
 2. Ülke, Bölge, Dil, Din, Irk ile alay edilmesi. Oyun yöneticileri ile uygunsuz dil kullanarak iletişim kurmak. Diğer Oyuncuların Sohbet Penceresini Engelleyecek Şekilde Sürekli Aynı Mesajları Göndermek.
 3. Gerçek hayat ile oyuncuları tehdit etmek, hedef göstermek ve korkutmaya yönelik söylemler. Başka bir oyuna veya şirkete ait bilgileri kullanarak reklam yapmak.
 4. Kanunlar tarafından yasaklanmış olan bir kelimeyi kullanmak. Kendinize ya da bir başkasına ait kişisel bilgi paylaşımı.

 B) 3. Parti Program Yasaklı Yazılım / Makro / Oyun Dosyalarını Değiştirmeye Çalışmak

 1. Sizin veya hesabınızın oyun dünyasındaki temsilinden yine siz sorumlusunuz. Herhangi bir şekilde hile yapmak, hesabınıza anında işlem yapılmasına neden olacaktır.
 2. Oyun istemcisinde ("Launcher" dosyası üzerinde değişiklik vb.), sunucuda veya verilerde yapılan yetkisiz değişiklikler.
 3. Belirli bir fare, klavye veya başka bir donanım cihazı kullanımından oyunda adil olmayan avantajlar elde edilmesini sağlayan, Rise Online World tarafından izin verilmeyen veya yetkisiz olan programları ya da cihazlarının kullanımı.
 4. Reklam niyeti olmasa dahi, 3. Parti Yazılımların yer aldığı, reklamının yapıldığı web sitelerini paylaşmak.C) XP Boost ( Taksi işlemleri )

 1. Oyun içi sohbet penceresinden / özel mesaj üzerinden mesaj atarak bu işleme yönlendirmek,
 2. Oyun içi bu işlemin Game Master ekibi tarafından yapıldığı tespit edilirse,
 3. Reklam niteliği taşımasa dahi bu tarz paylaşımların olduğu platformlara Discord, sosyal medya hesaplarına yönlendirme,
 4. Oyun içi Gold, Eşya, Rise Cash, TL karşılığı bu işlemi yapmak.

D) Hesap Paylaşımı veya Satışı

 1. Oyun yetkililerince hesap paylaşımının yapıldığının tespit edilmesi,
 2. Oyun içi Altın, Eşya, Rise Cash, TL karşılığı ya da başka bir yöntem ile hesap satışı, takası veya paylaşımı yasaktır,
 3. Herkese açık şekilde (canlı yayın platformlarında) belirli bir aktivite için geçici süre hesap paylaşımı yapılması serbesttir.

 

E) Ödeme Sahtekarlığı (Fraud, Chargeback)

 1. İzinsiz olarak başkasına ait Kredi Kartı / Banka Kartı ile veya Anlaşmalı Sitelerden Havale ile ödeme yaparak Rise Cash almak,
 2. Chargeback yöntemi ile yapılan ödemenin banka veya aracı olan kurumdan ücret iadesinin istenmesi veya iadenin alınması,
 3. Oyun yetkililerince ödeme sahtekarlığı yapıldığı tespit edilen hesaplar ceza alacaktır.

 


F) Oyun hakkında asılsız bilgi paylaşımı yapmak ve yaymak, oyun hakkında haksız itham ile kamuoyunda yönlendirmeye sebebiyet verecek aksiyonlarda bulunmak.

 1. Oyun yetkilileri veya oyunun resmi kanalları aracılığıyla paylaşılmamış ve doğrulanmamış bilgilerin kafa karışıklığı yaratmak veya diğer üyelere doğrudan veya dolaylı olarak zarar vermek için kullanılması, yayılması ve kâr edilmesi.

 


G) Özel Hak İhlali

 1. Oyuncuların veya oyun yöneticilerinin kişisel bilgilerini paylaşmak. Gerçek hayat bilgilerinin kullanımı,
 2. Telefon numarası, TCKN ile klan / karakter açmak. Size ait olsa bile, bu tür kullanımlar ağır cezalarla sonuçlanabilir.


H) Yayıncı / Yayın Sabote Etmek

 1. Herhangi bir platformda canlı yayın yapan bir yayıncıyı hedef alarak oyun oynamasını engellemek, taciz veya rahatsız etmek.I) Oyun Hatalarını veya Açıklarını kötüye kullanmak ( Bug Abuse )

 1. Oyunu oynarken buldukları hataları ve sorunları bildirmeyip kullanmaya çalışmak,
 2. Yaratık veya Rakiplerinizi olmamanız gereken bir yerden öldürmek.

 J) Uygun Olmayan Karakter veya Klan İsmi Kullanımı

 1. Oyun yetkililerinin kimliğine bürünme, oyuncular veya şirket çalışanları hakkında hakaret, küfür içeriği olan isim kullanma

 K) Haksız şekilde oyun içerisinde altın, savaş puanı, eşya, deneyim puanı elde etmeye yönelik hareketler

 1. Haksız şekilde belirtilen kazanımları elde eden kullanıcıların kazanımları tamamen silinebilir, ilgili oyuncular geçici veya kalıcı olarak oyundan uzaklaştırılabilir.

En uygun fiyatlarla Rise Online GB ve Rise Cash satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1