2023-01-23 13:35:36

Riot games siber saldırı altında

siber saldırı ile beraber league of legends ve valorant gibi oyunların yamaları ertelenebilir


Riot games tarafından yapılan açıklamaya göre siber saldırıya uğradıklarını ve bu konuda henüz bir cevap sahibi olmadıkları açıklamasını yaptılar. Araştırmaların sürdüğünü belirten Riot Games bu olayın oyunlara gelecek olan patchleri etkileyebileceğini vurguladı.

Riot Games Hacklendi League Of Legends Hesabıma bir şey olur mu? Riot Games Hacklendi Valorant Hesabıma bir şey olur mu? Riot Games Siber saldırısı yüzünden hesabım çalınır mı? Soruları bu saldırıyla beraber gündem oldu sizin için bu soruları haberimizde cevapladık.

 

Öncelikle saldırı dolayısı ile hesap bilgilerinizin çalınma ihtimali çok düşük, henüz saldırının kaynağı ve nereye yapıldığı tam olarak açıklanmasada yapılan saldırının bir "Social engineering" saldırısı olduğu hakkında bilgi paylaşıldı. 

 

Peki Social Engineering Attack nedir ?

Sosyal mühendislik (social engineering), büyük ölçüde insan etkileşimine dayanan bir saldırı vektörüdür ve genellikle sistemlere, ağlara veya fiziksel konumlara yetkisiz erişim elde etmek veya mali kazanç elde etmek için insanları normal güvenlik prosedürlerini ve en iyi uygulamaları çiğnemeleri için manipüle etmeyi içerir. Ardından saldırgan, kurbanın güvenini kazanmak ve hassas bilgileri ifşa etmek veya kritik kaynaklara erişim izni vermek gibi güvenlik uygulamalarını bozan müteakip eylemler için teşvik sağlamak üzere harekete geçer.

 

 

Yamalar Ertelenebilir

 

Riot games League of Legends e gelecek 25 ocak yamasının ertelenebileceğini söyledi. 13.2 adc buff yaması ve ahri sanat çalışmalarının bir hafta daha ertelenebileceğini söyleyen Andrei van Roon gelecek hiç bir şeyin iptal olmayacağını sadece erteleneceğini açıklamasında vurguladı.

 

İndirimli En ucuz League of Legends Rp - Riot Points satın almak için tıklayabilirsiniz! 

 

 

verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1