2021-10-01 10:25:05
Battle Fields 2042 hilecilere karşı

Battlefield 2042 hile kullananlara göz açtırmayacak!

Kasım ayında piyasaya çıkacak olan Battlefield 2042 hile kullanan ve oyun içerisinde kurallara aykırı davranan oyunculara acımayacak.


Battlefield 2042 yapımcı Dice, bugün yayınladığı blog gönderisinde oyuna eklenen yeni raporlama sistemine değindi. Gönderide yazanlara göre Battlefield 2042 hile kullanan oyunculara göz açtırmayacak.  Battlefield 2042 hileleri geçtiğimiz ay ortamlara düşmüştü. Bu durum, DICE'ı daha da sert önlemler almaya itmiş gibi görünüyor.

Battlefield 2042 hile yapan oyuncuları acımadan banlayacak

Dice, hile kullanıcılarına karşı sıfır tolerans ve anında ban politikasının uygulanacağını belirtti. Gönderide " Konu hile yapmak olduğunda, ne bir ön uyarı ne de ceza ertelemesi olacak. Kurallara uymayanlar dışarı." ifadelerini kullanan Dice, EA'in Apex Legends'da da kullandığı (ve Epic Games'e ait olan) Easy- Anti Cheat  ile hile yapan oyunculara göz açtırmamayı planlıyor.

Battlefield farklı platformlar arasında eş zamanlı oynanabildiği için, hile kullanımından dolayı banlanan bir oyuncu ömür boyu banlanmış olacak. Şöyle ki hileden dolayı ceza alan bir oyuncu, oyunu ne Xbox'ta, ne PC'de ne de başka bir platformda bir daha oynayabilecek.

Hileye karşı 0 tolerans haricinde Dice, BF 2042'ye oyuncuların başkalarının raporlamalarını kolaylaştıracak sistemler ekliyor. Oyuncular, şu sebeplerden ötürü rapor edilebilecek:

-Chatte saygısızlık

-Sesli konuşmada saygısızlık

-Hile kullanımı

-Diğer oyuncuları sabote etme

-Uygunsuz karakter adı

-Taciz

Oyuncular, bir başkasını raporlamak istediklerinde eğer seçenekler yeterli gelmezse raporlarının altında not ekleyebilecekler...

verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1