Create and control Sims by customizing everything from their appearances and personalities to their homes. Then send them off to university where they will enjoy new opportunities, like social connections and career growth. From class activities to major-specific objects, your Sim will find new ways to learn! And university isn’t just about hitting the books. Join a protest, flirt at a bonfire party—there’s a lot to explore outside of lectures at the student union. With new locations like the bowling alley and SimBurger to visit, and new activities like juice pong and spray painting murals to enjoy, your Sims are sure to have the time of their lives!

KEY FEATURES:

 • Major Excitement: Each major comes with its own special Sim enhancement. Play with an anatomically-correct skeleton as part of the Science and Medicine major, or broadcast a radio show with the Communications major.
 • Be the Big Sim On Campus: Joining a prominent social clique—Jock, Nerd, or Rebel—can lead to unique job specializations: Sports Agent, Video Game Designer, and Art Appraiser. But your Sim will have to work hard to rise to the top.
 • Master Procrastination: The surrounding town has a wealth of options for exploration and entertainment. Down java at Roasted Toasted Beans or argue superheroes at Keith’s Komics. Anything to avoid studying.

Görünümlerinden ve kişiliklerinden evlerine kadar her şeyi özelleştirerek Sim'ler yaratın ve kontrol edin. Sonra onları sosyal bağlantılar ve kariyer gelişimi gibi yeni fırsatların tadını çıkaracakları üniversiteye gönderin. Sınıf aktivitelerinden belli başlı nesnelere kadar Sim'iniz öğrenmenin yeni yollarını bulacak! Ve üniversite sadece kitaplara vurmakla ilgili değil. Bir protestoya katılın, bir şenlik ateşi partisinde flört edin - öğrenci birliğinde derslerin dışında keşfedilecek çok şey var. Ziyaret edilecek bowling salonu ve SimBurger gibi yeni yerler ve keyfini çıkarabileceğiniz meyve suyu pong ve sprey boyama duvar resimleri gibi yeni aktiviteler ile Sim'leriniz hayatlarının tadını çıkaracak!

ANA ÖZELLİKLER:
Büyük Heyecan: Her ana dal kendi özel Sim geliştirmesiyle birlikte gelir. Bilim ve Tıp bölümünün bir parçası olarak anatomik olarak doğru bir iskeletle oynayın veya İletişim bölümü ile bir radyo programı yayınlayın.
Kampüste Büyük Sim Olun: Önde gelen bir sosyal kliğe (Jock, Nerd veya Rebel) katılmak, benzersiz iş uzmanlıklarına yol açabilir: Spor Temsilcisi, Video Oyunu Tasarımcısı ve Sanat Değerlendiricisi. Ancak Sim'iniz zirveye çıkmak için çok çalışmak zorunda kalacak.
Usta Erteleme: Çevredeki kasaba, keşif ve eğlence için zengin seçeneklere sahiptir. Roasted Toasted Beans'te javayı öğrenin veya Keith's Komics'te süper kahramanlarla tartışın. Ders çalışmaktan kaçınmak için herhangi bir şey.

The Sims 3: University Life

The Sims Studio

Create and control Sims by customizing everything from their appearances and personalities to their homes. Then send them off to university where they will enjoy new opportunities, like social connections and career growth. From class activities to major-specific objects, your Sim will find new ways to learn! Görünümlerinden ve kişiliklerinden evlerine kadar her şeyi özelleştirerek Sim'ler yaratın ve kontrol edin. Sonra onları sosyal bağlantılar ve kariyer gelişimi gibi yeni fırsatların tadını çıkaracakları üniversiteye gönderin. Sınıf aktivitelerinden belli başlı nesnelere kadar Sim'iniz öğrenmenin yeni yollarını bulacak!

 • Geliştirici FirmaThe Sims Studio
 • Yayınlanma Tarihi5 Mar 2013
 • Kategoriler
  • Simülasyon
 • Desteklenen Platformlar Windows
 • Desteklenen Diller İngilizce*, Almanca*, Fransızca*, İtalyanca*, Korece*, Kastilya İspanyolcası*, Geleneksel Çince*, Rusça*, Portekizce - Portekiz*, Lehçe*, Danca*, Felemenkçe*, Fince*, Norveççe*, İsveççe*, Macarca*, Çekçe*, Brezilya Portekizcesi*
  *seslendirme destekli diller
 • Windows Gereksinimler Minimum:
  • OS::Windows XP (SP2), Windows Vista (SP1), or Windows 7
  • Processor: 2.0 GHz P4 processor or equivalent for XP/2.4 GHz P4 processor or equivalent for Vista and Windows 7
  • Memory:2 GB RAM
  • Graphics:Nvidia GeForce 6 series or better, and all NVidia G, GT, GTS, and GTX video cards. ATI Radeon™ series card 9500 series or better, and all ATI X, X1, and HD video cards; Intel® Graphics Media Accelerator (GMA): GMA 3-Series, GMA 4-Series. Please note that the GeForce 6100 and 7100 cards are not supported.
verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1