Let your Sims swim in the ocean on a hot summer day, bob for apples in the autumn leaves, test their snowboarding skill on the half pipe, or welcome spring showers with a walk in the rain and a colorful umbrella. All-new activities, like soccer, and big seasonal festivals and celebrations bring the spirit of each season to life. Your Sims can pucker up at the kissing booth at the spring festival, or see what Halloween surprises await in the haunted house. Dress for the weather with seasonal fashions from wetsuits to raincoats and snow gear. With new foods, décor and weather effects, your Sims can enjoy the bounty and beauty of the ever-changing seasons and play with life like never before!

Key Features

 • Delight your Sims with new activities for every season: Whether building an intimate igloo, carving a scary Jack o’ lantern, taking a plunge off the diving board, or setting off all-new fireworks, your Sim can always find new things to do throughout the year.
 • Join the fun with seasonal festivals: Sims can get in a snowball fight at the annual winter festival, get their faces painted at the summer festival, whoop it up at the spring dance, or bob for apples during the fall festival.
 • Experience the joy and challenge of changing weather: New weather effects and Sim reactions capture the power and beauty of nature! Sims can get a tan, be struck by lightning, or catch a cold!
 • Bring the outdoors inside: Your Sim can now learn the recipe for pumpkin pie or style their home with new furniture and décor. There are a host of new items to ring in each season. Get a tanning booth in time for summer, or ring in the holiday spirit with house lights and decorations.
 • Dress for the weather: Outfit your Sim in new styles for the season, including snow gear, wetsuits, raincoats and umbrellas, and new Halloween costumes!
 • Welcome mysterious visitors: New weather patterns aren’t the only things appearing in the sky! Befriend an alien visitor and use their UFO to abduct a neighbor, invade a community lot, or travel to the stars.

Sims'inizin sıcak bir yaz gününde okyanusta yüzmesine, sonbahar yapraklarında elmalar için bob yapmasına, yarım boruda snowboard becerilerini test etmesine veya bahar yağmurlarını yağmurda yürüyüş ve renkli bir şemsiye ile karşılamasına izin verin. Futbol ve büyük mevsimlik festivaller ve kutlamalar gibi yepyeni etkinlikler, her mevsimin ruhunu hayata geçirir. Sim'leriniz bahar festivalindeki öpüşme kabininde büzüşebilir veya perili evde Cadılar Bayramı sürprizlerinin neler beklediğini görebilir. Dalış kıyafetlerinden yağmurluklara ve kar ekipmanlarına kadar mevsimlik modalarla hava koşullarına uygun giyinin. Yeni yiyecekler, dekor ve hava durumu efektleriyle Sim'leriniz sürekli değişen mevsimlerin lütuf ve güzelliğinin tadını çıkarabilir ve daha önce hiç olmadığı gibi hayatla oynayabilir!

Ana Özellikler
Sim'lerinizi her sezon için yeni aktivitelerle sevindirin: İster samimi bir eskimo inşa edin, ister korkunç bir Jack o'fener oyuyor, atlama tahtasından atlıyor veya yepyeni havai fişekler patlatıyor olsun, Sim'iniz her zaman yapacak yeni şeyler bulabilir. yıl.
Mevsimlik festivallerle eğlenceye katılın: Sim'ler, yıllık kış festivalinde kartopu savaşına girebilir, yaz festivalinde yüzlerini boyatabilir, bahar dansında boğdurabilir veya sonbahar festivalinde elmalar için boğabilir.
Değişen havanın sevincini ve zorluğunu yaşayın: Yeni hava efektleri ve Sim reaksiyonları, doğanın gücünü ve güzelliğini yakalar! Simler bronzlaşabilir, yıldırım çarpabilir veya üşütebilir!
Dışarıyı içeri getirin: Sim'iniz artık balkabağı turtasının tarifini öğrenebilir veya evlerini yeni mobilyalar ve dekorlarla dekore edebilir. Her sezon çalacak bir sürü yeni eşya var. Yaz için zamanında bir bronzlaşma kabini alın ya da ev ışıkları ve dekorasyonlarla tatil ruhunu yakalayın.
Hava durumuna göre giyin: Sim'inizi kar teçhizatı, dalış kıyafetleri, yağmurluklar ve şemsiyeler ve yeni Cadılar Bayramı kostümleri dahil olmak üzere sezon için yeni stiller ile donatın!
Gizemli ziyaretçilere hoş geldiniz: Gökyüzünde görünen tek şey yeni hava durumu modelleri değil! Uzaylı bir ziyaretçiyle arkadaş olun ve bir komşuyu kaçırmak, bir topluluk alanını istila etmek veya yıldızlara seyahat etmek için UFO'larını kullanın.

The Sims 3: Seasons

The Sims Studio

Let your Sims swim in the ocean on a hot summer day, bob for apples in the autumn leaves, test their snowboarding skill on the half pipe, or welcome spring showers with a walk in the rain and a colorful umbrella. All-new activities, like soccer, and big seasonal festivals and celebrations bring the spirit of each season to life. Sims'inizin sıcak bir yaz gününde okyanusta yüzmesine, sonbahar yapraklarında elmalar için bob yapmasına, yarım boruda snowboard becerilerini test etmesine veya bahar yağmurlarını yağmurda yürüyüş ve renkli bir şemsiye ile karşılamasına izin verin. Futbol ve büyük mevsimlik festivaller ve kutlamalar gibi yepyeni etkinlikler, her mevsimin ruhunu hayata geçirir.

 • Geliştirici FirmaThe Sims Studio
 • Yayınlanma Tarihi20 Kas 2012
 • Kategoriler
  • Simülasyon
 • Desteklenen Platformlar Windows
 • Desteklenen Diller Çekçe*, Danca, Felemenkçe, İngilizce*, Fince*, Fransızca*, Almanca*, Macarca*, İtalyanca*, Korece, Norveççe*, Lehçe*, Portekizce - Portekiz*, Rusça*, Kastilya İspanyolcası*, İsveççe*, Geleneksel Çince, Brezilya Portekizcesi*
  *seslendirme destekli diller
 • Windows Gereksinimler

  Minimum:

  • OS:Windows XP (SP2), Windows Vista (SP1), or Windows 7
  • Processor:WIN: 2.0 GHz P4 processor or equivalent for XP/2.4 GHz P4 processor or equivalent for Vista and Windows 7
  • Memory:2 GB RAM
  • Graphics:Nvidia GeForce 6 series or better, and all NVidia G, GT, GTS, and GTX video cards. ATI Radeon™ series card 9500 series or better, and all ATI X, X1, and HD video cards; Intel® Graphics Media Accelerator (GMA): GMA 3-Series, GMA 4-Series. Please note that the GeForce 6100 and 7100 cards are not supported.
verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1