Bring all of the glitz and glamour of Hollywood straight into your Sims’ homes with The Sims™ 3 Movie Stuff! Set the stage for more unique stories with distinctively themed décor, furnishings, and clothing inspired by iconic movie genres. With a wide range of items from a creepy crypt bed to a ten gallon hat, tell the tales of masked vigilantes, western cowboys (and cowgirls), and be inspired to create quirky horror stories. Deck out your Sims as silver screen legends as their town meets Tinseltown!

Key Features

 • Comic Book Blockbusters
  Fashion—Whether you’re creating a caped do-gooder or a nefarious über-villain, your Sim is going to look absolutely super in a range of tight-fitting, over-the-top costumes—including the mighty and mysterious Super Justice Llama!
  Décor—Create a lair or hideout fit for a masked hero or even their arch nemesis with sculptures, memorabilia and more inspired by the greatest comic-book hero movies. Your Sims can even feel like they’re about to resume their secret identity in their new phone-booth shower!
 • Western Epics Fashion—Time to rustle up some new duds, I reckon. With frilled chaps, smart vests, and ornate Victorian dresses, your Sims will look like they’d be right at home in some dusty Western saloon.
  Décor—Give your Sims’ home a folksy frontier attitude that says, “Howdy, partner.” Old-timey furniture like a wooden vanity and a homey rocking chair will add some classic Western style to your Sims’ world.
 • Creepy Features
  Fashion—Terrify your Sims’ neighbors with playfully horrific costumes. Gothic garb includes selections in macabre colors like black and crimson with features such as prominent stitching, and lots of rips and tears for that just-risen-from-the-grave look.
  Décor— Your Sims are in for some scare … with flair. You’ll have a frightfully good time decking out your Sims’ homes in cheeky horror décor including a nightmarish bookshelf, a spider web door, and jars of who-knows-what.
 • New Hairstyles, Hats, and Helmets—Top off your Sims’ cinematic look with a selection of show-stopping headgear and hairdos. From a winged hero helmet to an expertly tangled gothic ‘do to a ghostly bridal veil, your Sim will look ready for their close-up.

The Sims™ 3 Movie Stuff ile Hollywood'un tüm ışıltısını ve cazibesini Sims'inizin evlerine taşıyın! Kendine özgü temalı dekor, mobilyalar ve ikonik film türlerinden ilham alan giysilerle daha benzersiz hikayeler için sahneyi hazırlayın. Ürpertici bir mahzen yatağından on galonluk bir şapkaya kadar geniş bir ürün yelpazesiyle, maskeli kanunsuzların, batılı kovboyların (ve kovboy kızların) hikayelerini anlatın ve ilginç korku hikayeleri yaratmak için ilham alın. Kasabaları Tinseltown ile buluşurken Sim'lerinizi beyaz perdede efsaneler olarak süsleyin!

Ana Özellikler
Çizgi Roman Gişe Rekorları
Moda—İster pelerinli bir iyiliksever, ister alçak bir über-kötü adam yaratıyor olun, Sim'iniz, güçlü ve gizemli Süper Adalet Lama da dahil olmak üzere bir dizi dar, abartılı kostümle kesinlikle süper görünecek. !
Dekor—En büyük çizgi roman kahraman filmlerinden ilham alan heykeller, hatıralar ve daha fazlasıyla maskeli bir kahramana veya hatta baş düşmanına uygun bir sığınak veya saklanma yeri yaratın. Sim'leriniz yeni telefon kulübesi duşlarında gizli kimliklerine geri dönmek üzere olduklarını bile hissedebilirler!
Batı Destanları Modası—Sanırım yeni adamlar bulmanın zamanı geldi. Fırfırlı eşofmanlar, şık yelekler ve gösterişli Viktorya dönemi elbiseleri ile Sim'leriniz tozlu bir Batılı salonda evlerindeymiş gibi görünecek.
Décor—Sims'inizin evine, "Merhaba, ortak" diyen sıradan bir sınır tavrı kazandırın. Ahşap bir makyaj masası ve ev gibi bir sallanan sandalye gibi eski zaman mobilyaları, Sims'inizin dünyasına klasik Batı tarzı katacak.
Ürpertici Özellikler
Moda—Şakacı korkunç kostümlerle Sims'inizin komşularını korkutun. Gotik kıyafet, mezardan yeni dirilen bu görünüm için belirgin dikişler ve çok sayıda yırtık ve yırtık gibi özelliklere sahip siyah ve koyu kırmızı gibi ürkütücü renklerde seçimler içeriyor.
Décor— Sim'leriniz biraz korku içinde… yetenekli. Kabus gibi bir kitaplık, bir örümcek ağı kapısı ve kim bilir ne kavanozları gibi arsız korku dekorunda Sim'lerinizin evlerini süslerken korkunç derecede iyi vakit geçireceksiniz.
Yeni Saç Modelleri, Şapkalar ve Miğferler—Sim'lerinizin sinematik görünümünü çarpıcı başlık ve saç modeli seçenekleriyle tamamlayın. Kanatlı bir kahraman miğferinden ustalıkla karışık bir gotik 'hayalet gelin duvağına' kadar, Sim'iniz yakın çekim için hazır görünecek.

The Sims 3 - Movie Stuff

The Sims Studio

Bring all of the glitz and glamour of Hollywood straight into your Sims’ homes with The Sims™ 3 Movie Stuff! Set the stage for more unique stories with distinctively themed décor, furnishings, and clothing inspired by iconic movie genres. The Sims™ 3 Movie Stuff ile Hollywood'un tüm ışıltısını ve cazibesini Sims'inizin evlerine taşıyın! Kendine özgü temalı dekor, mobilyalar ve ikonik film türlerinden ilham alan giysilerle daha benzersiz hikayeler için sahneyi hazırlayın.

 • Geliştirici FirmaThe Sims Studio
 • Yayınlanma Tarihi10 Eyl 2013
 • Kategoriler
  • Simülasyon
 • Desteklenen Platformlar Windows
 • Desteklenen Diller Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Macarca, İtalyanca, Korece, Norveççe, Lehçe, Portekizce - Portekiz, Rusça, Kastilya İspanyolcası, İsveççe, Geleneksel Çince
 • Windows Gereksinimler
  • OS: Windows XP (Service Pack 2) or Windows Vista (Service Pack 1)
  • Processor: (XP) 2.0 GHz P4 processor or equivalent; (Vista) 2.4 GHz P4 processor or equivalent
  • Memory: (XP) 1 GB; (Vista) 1.5 GB
  • Graphics: 128 MB Video Card with support for Pixel Shader 2.0
  • DirectX®:
  • Hard Drive: At least 6.5 GB of hard drive space with at least 1 GB additional space for custom content
  • Sound:
  • Built-in Graphics:
   • Intel Integrated Chipset, GMA X3000 or above.
   • 2.6 GHz Pentium D CPU, or 1.8 GHz Core 2 Duo, or equivalent
   • 0.5 GB additional RAM
  • Supported Video Cards:Nvidia GeForce series: FX5900 or greater, G100, GT 120, GT 130, GTS 150, GTS 250, GTX 260, GTX 275, GTX 280, GTX 285, GTX 295; ATI Radeon™ series: ATI Radeon 9500 series of greater, X300, X600, X700, X800, X850, X1300, X1600, X1800, X1900, X1950, 2400, 2600, 2900, 3450, 3650, 3850, 3870, 4850, 4870 series or greater; Intel® Graphics Media Accelerator (GMA): GMA 3-Series, GMA 4-Series
  • *Please note that the GeForce 6100 and 7100 cards are not supported
verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1