New adventures await your Sims on the sunny shores and beneath the glistening water of an island paradise! From exploring the tropical isles to creating a five-star resort experience, your Sims can decide to embark on an unforgettable journey or make themselves a new home in this new utopia. Nautical Sims can even take the helm of fully customizable houseboats and set sail between islands! If your Sims would rather be in the water than on it, they can snorkel and scuba dive their way through the ocean. Who knows, they might uncover sunken treasure or befriend a mermaid! With innovative features never before seen in The Sims PC franchise and a world of new possibilities on land and in sea, your Sims will reap the benefits of their own island paradise.

KEY FEATURES

 • Set sail for adventure. Be it by paddleboat or speedboat, your Sims can now leave port to discover new lands and explore like never before, from inter-island travel to discovering their own uncharted island. Landlubbers need not apply!
 • Build and run a five-star resort. Create a family-friendly resort of waterslides and buffet tables, a romantic retreat dotted with minimalist cottages, or a singles resort featuring multiple pool bars where Sims can mingle and flirt. Choose and fine-tune your amenities, set your prices, and wait for the reviews—and Simoleons—to pour in. The higher your star rating, the more popular your resort will be!
 • Life is a beach. See what surprises await under the sea as your Sims build their skills in snorkeling/scuba diving. Your Sims may find themselves on the shore of a new island or discover sunken or buried treasure.
 • Boat sweet boat. Whether your Sims love the water or are just prone to wanderlust, a houseboat may be the perfect abode. Houseboats are fully customizable and can be moored at any open port, so if your Sims tire of the view, relocate to a new locale!
 • New ways to build. New stilted foundations give your Sims the best of both worlds—a home that’s partially on the water and partially on land. Build a resort, create travelling houseboats, and customize your very own island paradise for your Sims!

Güneşli kıyılarda ve bir ada cennetinin parıldayan sularının altında Sim'lerinizi yeni maceralar bekliyor! Tropik adaları keşfetmekten beş yıldızlı bir tatil deneyimi yaratmaya kadar, Sim'leriniz unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya veya bu yeni ütopyada kendilerine yeni bir ev yapmaya karar verebilir. Nautical Sims, tamamen özelleştirilebilir tekne evlerinin dümenine bile geçebilir ve adalar arasında yelken açabilir! Sim'leriniz suyun içinde olmayı tercih ederse, şnorkelle yüzebilir ve okyanusta tüplü dalış yapabilirler. Kim bilir, batık hazineyi ortaya çıkarabilir veya bir deniz kızıyla arkadaş olabilirler! The Sims PC serisinde daha önce hiç görülmemiş yenilikçi özellikler ve karada ve denizde yeni olanaklar dünyası ile Sim'leriniz kendi cennet adalarının avantajlarından yararlanacak.

ANA ÖZELLİKLER
Maceraya yelken açın. İster kürekli ister sürat teknesi olsun, Sim'leriniz artık yeni topraklar keşfetmek ve adalar arası seyahatten kendi keşfedilmemiş adalarını keşfetmeye kadar daha önce hiç olmadığı gibi keşfetmek için limandan ayrılabilir. Landlubbers'ın başvurmasına gerek yok!
Beş yıldızlı bir tatil köyü inşa edin ve çalıştırın. Su kaydırakları ve büfe masalarından oluşan aile dostu bir tatil köyü, minimalist kulübelerle dolu romantik bir inziva yeri veya Sim'lerin birbirine karışıp flört edebileceği birden fazla havuz barı bulunan bekarlar için bir tatil köyü oluşturun. Olanaklarınızı seçin ve ince ayar yapın, fiyatlarınızı belirleyin ve incelemelerin ve Simoleons'un gelmesini bekleyin. Yıldız puanınız ne kadar yüksekse, tatil yeriniz o kadar popüler olur!
Hayat bir plajdır. Sim'leriniz şnorkelli yüzme/tüplü dalış becerilerini geliştirirken denizin altında ne gibi sürprizlerin beklediğini görün. Sim'leriniz kendilerini yeni bir adanın kıyısında bulabilir veya batık veya gömülü hazineleri keşfedebilir.
Tekne tatlı tekne. Sim'leriniz ister suyu sevsin, ister seyahat tutkusuna meyilli olsun, bir yüzen ev mükemmel bir mesken olabilir. Yüzen evler tamamen özelleştirilebilir ve herhangi bir açık limanda demirlenebilir, bu nedenle Sim'leriniz manzaradan bıktıysa, yeni bir yere taşının!
İnşa etmenin yeni yolları. Yeni dikilmiş temeller, Sim'lerinize her iki dünyanın da en iyisini verir - kısmen suda ve kısmen karada olan bir ev. Bir tatil köyü inşa edin, gezici yüzen evler yaratın ve Sim'leriniz için kendi cennet adanızı özelleştirin!

The Sims 3: Island Paradise

The Sims Studio

New adventures await your Sims on the sunny shores and beneath the glistening water of an island paradise! From exploring the tropical isles to creating a five-star resort experience, your Sims can decide to embark on an unforgettable journey or make themselves a new home in this new utopia. Güneşli kıyılarda ve bir ada cennetinin parıldayan sularının altında Sim'lerinizi yeni maceralar bekliyor! Tropik adaları keşfetmekten beş yıldızlı bir tatil deneyimi yaratmaya kadar, Sim'leriniz unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya veya bu yeni ütopyada kendilerine yeni bir ev yapmaya karar verebilir.

 • Geliştirici FirmaThe Sims Studio
 • Yayınlanma Tarihi25 Haz 2013
 • Kategoriler
  • Simülasyon
 • Desteklenen Platformlar Windows
 • Desteklenen Diller İngilizce*, Almanca*, Fransızca*, İtalyanca*, Korece*, Kastilya İspanyolcası*, Geleneksel Çince*, Rusça*, Portekizce - Portekiz*, Lehçe*, Felemenkçe*, Norveççe*, İsveççe*, Macarca*, Çekçe*, Danca, Fince
  *seslendirme destekli diller
 • Windows Gereksinimler Minimum:
  • OS:OS:Windows XP (SP2), Windows Vista (SP1), or Windows 7
  • Processor:WIN: 2.0 GHz P4 processor or equivalent for XP/2.4 GHz P4 processor or equivalent for Vista and Windows 7
  • Memory:2 GB RAM
  • Graphics::Nvidia GeForce 6 series or better, and all NVidia G, GT, GTS, and GTX video cards. ATI Radeon™ series card 9500 series or better, and all ATI X, X1, and HD video cards; Intel® Graphics Media Accelerator (GMA): GMA 3-Series, GMA 4-Series. Please note that the GeForce 6100 and 7100 cards are not supported.
verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1