Fire up the Time Portal and send your Sims to their most exciting destination yet: a whole new world that exists hundreds of years in the future! While they are there, your Sims can build their Advanced Technology Skill in order to get the most out of future technology. Whether your Sims are cruising around on their hoverboard or jetpack, traveling via monorail or tube elevator, or trying out attractive futuristic hairstyles and clothing, there’s a whole new world to experiment with and explore. Create and customize Plumbots with Create A Bot, add them to the household, and program them with a wide variety of trait chips that will alter their behaviors! Jump between present and future worlds at will, and experiment with how your Sims’ actions in the present can have surprising effects on their own legacy, their descendants, and even the way of life for future Sims!

KEY FEATURES

• Take Your Sims to the Future! For the first time in The Sims franchise, you can play with life in the future! Enter the Time Portal and take your Sims to a new world that exists hundreds of years in the future where they can explore a whole new way life.
• Experiment with Future Technology. Witness how new technologies for entertainment, transportation, or the home will reinvent the way your Sims eat, sleep, travel, socialize, work, and have fun. Your Sims can learn how to use this all-new technology in the future and take their Advanced Technology Skill back to the present to get the most out of these objects there!
• Change Life in the Future. Your Sims’ present-day actions will lay the groundwork for their future legacy. Your Sims can even meet their future descendants and change their destinies by actions taken in the present! With opportunities to alter the fate of the future, will your Sims strive to create an ultra-utopian society or a world of chaos?
• Tell New Stories with the All-New Create A Bot. Build and customize a variety of Plumbots and add them to your Sims’ household! Create unique trait chips that you can then use to program your Plumbots. With the ability to hold up to seven trait chips, these Plumbots are bound to act and behave in surprising ways. What would happen if you combined the Robonanny and Sinister Circuits chips?
• Buy and Build the Homes of the Future. Futurize your Sims’ homes with holographic TVs, easels, plants and computers, and zip between floors through tube elevators. Install automatic-sliding doors, peaceful rooftop gardens, and glass floors and walls to give their homes that perfect futuristic touch. The home of the future is whatever you want it to be!
• Play with a New World Set Hundreds of Years in the Future. Zip across town on the monorail or strap on a jetpack and fly around with friends! Visit all-new venues like the future shopping plaza to browse and purchase the latest gadgets and apparel from a variety of interactive pedestals. Enjoy a delicious synthesized meal served by Plumbots in the outdoor café. Take on futuristic careers by becoming a Plumbot dealer or a renowned astronomer at Stellar Observatory. Or, go way out to explore the vast wasteland – who knows, your Sims might find rare relics and perhaps clues as to what happened to the ocean!

 

Time Portal'ı çalıştırın ve Sim'lerinizi şimdiye kadarki en heyecan verici varış noktalarına gönderin: gelecekte yüzlerce yıl var olacak yepyeni bir dünya! Onlar oradayken, Sim'leriniz geleceğin teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak için İleri Teknoloji Becerilerini geliştirebilir. Sim'leriniz uçan kaykaylarında veya jet çantalarında geziniyor, monoray veya tüp asansörle seyahat ediyor veya çekici fütüristik saç stilleri ve giysiler deniyor olsun, deneyebileceğiniz ve keşfedebileceğiniz yepyeni bir dünya var. Create A Bot ile Plumbotlar yaratın ve özelleştirin, onları evinize ekleyin ve davranışlarını değiştirecek çok çeşitli özellik çipleriyle programlayın! Şimdiki ve gelecekteki dünyalar arasında dilediğiniz gibi atlayın ve Sim'lerinizin şu anki eylemlerinin kendi mirasları, torunları ve hatta gelecekteki Sim'lerin yaşam biçimleri üzerinde nasıl şaşırtıcı etkileri olabileceğini deneyin!

ANA ÖZELLİKLER
• Sim'lerinizi Geleceğe Taşıyın! The Sims serisinde ilk kez gelecekte hayatla oynayabilirsiniz! Zaman Portalı'na girin ve Sim'lerinizi, yaşamı tamamen yeni bir şekilde keşfedebilecekleri, gelecekte yüzlerce yıl var olan yeni bir dünyaya götürün.
• Geleceğin Teknolojisini Deneyin. Eğlence, ulaşım veya ev için yeni teknolojilerin Sim'lerinizin yemek yeme, uyuma, seyahat etme, sosyalleşme, çalışma ve eğlenme şeklini nasıl yeniden icat edeceğine tanık olun. Sim'leriniz gelecekte bu yepyeni teknolojiyi nasıl kullanacaklarını öğrenebilir ve bu nesnelerden en iyi şekilde yararlanmak için İleri Teknoloji Becerilerini günümüze geri götürebilir!
• Gelecekte Hayatı Değiştirin. Sim'lerinizin günümüzdeki eylemleri, gelecekteki miraslarının temelini oluşturacaktır. Sim'leriniz gelecekteki torunlarıyla bile tanışabilir ve şu anda yapılan eylemlerle kaderlerini değiştirebilir! Geleceğin kaderini değiştirme fırsatlarıyla Sim'leriniz ultra ütopik bir toplum mu yoksa bir kaos dünyası mı yaratmaya çalışacak?
• Yepyeni Create A Bot ile Yeni Hikayeler Anlatın. Çeşitli Plumbot'lar oluşturun ve özelleştirin ve onları Sim'lerinizin evine ekleyin! Plumbot'larınızı programlamak için kullanabileceğiniz benzersiz özellik çipleri oluşturun. Yedi adede kadar özellik çipi tutma yeteneğiyle, bu Plumbotlar şaşırtıcı şekillerde hareket etmeye ve davranmaya mahkumdur. Robonanny ve Sinister Circuits çiplerini birleştirirseniz ne olur?
• Geleceğin Evlerini Satın Alın ve İnşa Edin. Holografik TV'ler, şövaleler, bitkiler ve bilgisayarlar ile Sim'lerinizin evlerini geleceğe taşıyın ve tüp asansörlerle katlar arasında geçiş yapın. Evlerine mükemmel fütüristik bir dokunuş vermek için otomatik kayar kapılar, huzurlu çatı bahçeleri ve cam zeminler ve duvarlar kurun. Geleceğin evi, olmasını istediğiniz her şeydir!
• Gelecekte Yüzlerce Yıl Belirleyen Yeni Bir Dünya ile Oynayın. Monoray ile şehri dolaşın ya da bir jetpack'e takın ve arkadaşlarınızla uçun! Çeşitli etkileşimli kaidelerden en yeni gadget'lara ve giysilere göz atmak ve satın almak için geleceğin alışveriş plazası gibi yepyeni mekanları ziyaret edin. Açık hava kafede Plumbots tarafından sunulan lezzetli bir sentez yemeğin tadını çıkarın. Stellar Gözlemevi'nde bir Plumbot satıcısı veya ünlü bir astronom olarak fütüristik kariyerlere katılın. Veya uçsuz bucaksız çorak araziyi keşfetmek için dışarı çıkın - kim bilir, Sim'leriniz nadir kalıntılar ve belki de okyanusa ne olduğuna dair ipuçları bulabilir!

The Sims 3 - Into the Future

The Sims Studio

Fire up the Time Portal and send your Sims to their most exciting destination yet: a whole new world that exists hundreds of years in the future! While they are there, your Sims can build their Advanced Technology Skill in order to get the most out of future technology. Time Portal'ı çalıştırın ve Sim'lerinizi şimdiye kadarki en heyecan verici varış noktalarına gönderin: gelecekte yüzlerce yıl var olacak yepyeni bir dünya! Onlar oradayken, Sim'leriniz geleceğin teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak için İleri Teknoloji Becerilerini geliştirebilir.

 • Geliştirici FirmaThe Sims Studio
 • Yayınlanma Tarihi23 Eki 2013
 • Kategoriler
  • Simülasyon
 • Desteklenen Platformlar Windows
 • Desteklenen Diller Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Macarca, İtalyanca, Korece, Norveççe, Lehçe, Portekizce - Portekiz, Rusça, Kastilya İspanyolcası, İsveççe, Geleneksel Çince
 • Windows Gereksinimler
  • OS: Windows XP (Service Pack 2) or Windows Vista (Service Pack 1)
  • Processor: (XP) 2.0 GHz P4 processor or equivalent; (Vista) 2.4 GHz P4 processor or equivalent
  • Memory: (XP) 1 GB; (Vista) 1.5 GB
  • Graphics: 128 MB Video Card with support for Pixel Shader 2.0
  • DirectX®:
  • Hard Drive: At least 6.5 GB of hard drive space with at least 1 GB additional space for custom content
  • Sound:
  • Built-in Graphics:
   • Intel Integrated Chipset, GMA X3000 or above.
   • 2.6 GHz Pentium D CPU, or 1.8 GHz Core 2 Duo, or equivalent
   • 0.5 GB additional RAM
  • Supported Video Cards:Nvidia GeForce series: FX5900 or greater, G100, GT 120, GT 130, GTS 150, GTS 250, GTX 260, GTX 275, GTX 280, GTX 285, GTX 295; ATI Radeon™ series: ATI Radeon 9500 series of greater, X300, X600, X700, X800, X850, X1300, X1600, X1800, X1900, X1950, 2400, 2600, 2900, 3450, 3650, 3850, 3870, 4850, 4870 series or greater; Intel® Graphics Media Accelerator (GMA): GMA 3-Series, GMA 4-Series
  • *Please note that the GeForce 6100 and 7100 cards are not supported
verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1