Give your Sims the hottest looks and coolest décor from yesteryear with The Sims 3 70s, 80s, & 90s Stuff. Rock all-new outfits, crazy hairstyles, and facial hair. Sport a 70s disco look with a wide-collared suit and bell-bottom pants, go 80s glam with shoulder pads and bangle earrings, or throw on a rumpled flannel shirt for a wild 90s grunge look. And don’t forget to redecorate your Sims’ homes to suit the decade! The Starlight Party Ball or the Neonis Foosball Table will totally give your Sims’ homes that perfect flashback touch. Bring back all the crazy trends, from feathered hair to parachute pants to console stereos as your Sims warp back in time.

Features

Get fashion essentials and on-trend décor to outfit your Sims and their homes in stylish looks of decades past.

 • The Groovy 70s

Fashion—Pump the tunes on your Sims’ stereo system and show off their moves—and their righteous threads. From flared jeans and bellbottoms to halter top catsuits and platforms shoes, your Sims are ready to boogie the night away in style!
Décor—Add some righteous décor to your Sims’ home with a console stereo system, minimalist furnishings, a far out disco ball, and more. Can you dig it?

 • The Awesome 80s

Fashion—Don some legwarmers, a leotard, and a headband and your Sim is ready to get physical—at the gym, that is! Outfitted in a vibrant structured suit with shoulder pads, they’re set to bound up the career ladder. Whatever their activity, with the awesome 80s attire, they’re dressed for success, for sure!
Décor—Set your Sims up with radical pinup wall art, tubular arcade games, and a, like totally slick entertainment system—and let the shimmies start shaking!

 • The Grunge 90s

Fashion—Whether your Sims are sporting the anti-fashion grunge look in tattered jeans and layered tops or a casual-chic outfit featuring an asymmetrical handkerchief hemline skirt, they’re sure to get mad props for their 90s fashion sense.
Décor—Drag out the distressed furniture for an industrial metal look that says you don’t care about the establishment—even if secretly you do.

 • New hairstyles and facial hair—Complete your Sims’ flashback look with new hairstyles from their favorite decade, from the feathered look of the 70s to the poofed tease of the 80s to a lank grunge ‘do of the 90s and more.

The Sims 3 70'ler, 80'ler ve 90'lar Şeyleri ile Sims'inize geçmiş yılların en sıcak görünümünü ve en havalı dekorunu verin. Yepyeni kıyafetler, çılgın saç modelleri ve sakal bırakın. Geniş yakalı bir takım elbise ve çan tabanlı pantolonla 70'lerin disko görünümüne bürünün, omuz pedleri ve halka küpelerle 80'lerin glamına gidin ya da 90'ların çılgın bir grunge görünümü için buruşuk bir flanel gömlek giyin. Ve Sim'lerinizin evlerini on yıla uyacak şekilde yeniden dekore etmeyi unutmayın! Starlight Parti Balosu veya Neonis Langırt Masası, Sims'inizin evlerine mükemmel bir flashback dokunuşu verecektir. Sim'leriniz zamanda geriye giderken tüylü saçlardan paraşütlü pantolonlara ve konsol stereolarına kadar tüm çılgın trendleri geri getirin.

Özellikler
Sim'lerinizi ve evlerini onlarca yıl öncesinin şık görünümleriyle donatmak için modanın temel öğelerini ve modaya uygun dekoru edinin.


harika 70'ler
Moda—Şarkıları Sims'inizin stereo sistemine pompalayın ve hareketlerini ve doğru konuşmalarını gösterin. Geniş paça kot pantolonlardan, üstten askılı kedi kıyafetlerine ve platform ayakkabılara kadar, Sim'leriniz geceyi şık bir şekilde atmaya hazır!
Dekor—Bir konsol stereo sistemi, minimalist mobilyalar, uzak bir disko topu ve daha fazlasıyla Sim'lerinizin evine biraz asil bir dekor ekleyin. Kazabilir misin?


Muhteşem 80'ler
Moda—Birkaç bacak ısıtıcı, bir tek parça streç giysi ve bir saç bandı takın ve Sim'iniz spor salonunda fiziksel olmaya hazır! Omuz vatkaları olan canlı yapılı bir takım elbiseyle kariyer basamaklarını tırmanmaya hazırlar. Aktiviteleri ne olursa olsun, 80'lerin muhteşem kıyafetleriyle başarı için giyindikleri kesin!
Décor—Sim'lerinizi radikal pinup duvar sanatı, boru şeklinde atari oyunları ve tamamen şık bir eğlence sistemi ile kurun ve bırakın şimşekler sallanmaya başlasın!


90'lar
Moda—Sim'leriniz ister yırtık pırtık kot pantolonlar ve katlı üstler içinde moda karşıtı grunge görünümü isterse asimetrik mendil etek boyu eteğe sahip gündelik-şık bir kıyafet giyiyor olsunlar, 90'ların moda anlayışı için kesinlikle çılgın aksesuarlar alacaklardır.
Décor—Gizlice yapsanız bile, kuruluşla ilgilenmediğinizi söyleyen endüstriyel metal bir görünüm için eskitilmiş mobilyaları sürükleyin.


Yeni saç stilleri ve sakal—Sim'lerinizin geçmişe dönüş görünümünü, 70'lerin tüylü görünümünden 80'lerin kabarık dalgalı stiline, 90'ların ve daha fazlasının düz bir grunge tarzına kadar en sevdikleri on yılda yeni saç stilleriyle tamamlayın.

The Sims 3 70's, 80's and 90's

The Sims Studio

Give your Sims the hottest looks and coolest décor from yesteryear with The Sims 3 70s, 80s, & 90s Stuff. Rock all-new outfits, crazy hairstyles, and facial hair. Sport a 70s disco look with a wide-collared suit and bell-bottom pants, go 80s glam with shoulder pads and bangle earrings, or throw on a rumpled flannel shirt for a wild... The Sims 3 70s, 80s, & 90'lar Şeyleri. Yepyeni kıyafetler, çılgın saç modelleri ve sakal bırakın. Geniş yakalı bir takım elbise ve çan paçalı pantolonla 70'lerin disko görünümüne bürünün, omuz pedleri ve halka küpelerle 80'lerin glamına gidin ya da vahşi bir eğlence için buruşuk bir flanel gömleği giyin...

 • Geliştirici FirmaThe Sims Studio
 • Yayınlanma Tarihi22 Oca 2013
 • Kategoriler
  • Simülasyon
 • Desteklenen Platformlar Windows
 • Desteklenen Diller Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Macarca, İtalyanca, Korece, Norveççe, Lehçe, Portekizce - Portekiz, Rusça, Kastilya İspanyolcası, İsveççe, Geleneksel Çince
 • Windows Gereksinimler
  • OS: Windows XP (Service Pack 2) or Windows Vista (Service Pack 1)
  • Processor: (XP) 2.0 GHz P4 processor or equivalent; (Vista) 2.4 GHz P4 processor or equivalent
  • Memory: (XP) 1 GB; (Vista) 1.5 GB
  • Graphics: 128 MB Video Card with support for Pixel Shader 2.0
  • DirectX®:
  • Hard Drive: At least 6.5 GB of hard drive space with at least 1 GB additional space for custom content
  • Sound:
  • Built-in Graphics:
   • Intel Integrated Chipset, GMA X3000 or above.
   • 2.6 GHz Pentium D CPU, or 1.8 GHz Core 2 Duo, or equivalent
   • 0.5 GB additional RAM
  • Supported Video Cards:Nvidia GeForce series: FX5900 or greater, G100, GT 120, GT 130, GTS 150, GTS 250, GTX 260, GTX 275, GTX 280, GTX 285, GTX 295; ATI Radeon™ series: ATI Radeon 9500 series of greater, X300, X600, X700, X800, X850, X1300, X1600, X1800, X1900, X1950, 2400, 2600, 2900, 3450, 3650, 3850, 3870, 4850, 4870 series or greater; Intel® Graphics Media Accelerator (GMA): GMA 3-Series, GMA 4-Series
  • *Please note that the GeForce 6100 and 7100 cards are not supported
verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1