Set 50 years after the climactic events of the original Red Faction, Red Faction: Guerrilla allows players to take the role of an insurgent fighter with the newly re-established Red Faction movement as they battle for liberation from the oppressive Earth Defense Force. Red Faction: Guerrilla re-defines the limits of destruction-based game-play with a huge open-world, fast-paced guerrilla-style combat, and true physics-based destruction.

Key Features

Open World Guerrilla Warfare - You decide who, when, where and how to battle. Utilize guerrilla tactics, improvised weaponry, and modified vehicles to lead insurgent attacks on EDF targets. Launch attacks based on your own gameplay style, take on missions in any order you choose, or engage in destructive activities to weaken the EDF's grip on Mars.

Strategic Destruction - Use destruction to your tactical advantage, setting ambushes or chain reaction explosions to attack enemy strongholds and permanently modify the game environment. Leverage fully-dynamic physics-based destruction to improvise on the fly: blow holes in a wall or floor to set an ambush or escape, take out a staircase to stop your pursuers, or drive vehicles through blown out walls.

Evolving & Emergent Gameplay - Carve your path through an ever changing landscape as you improvise your combat tactics - mixing gameplay styles, vehicles, weapons and explosives to defeat the EDF.

Epic Sci-Fi Setting - Explore the huge, unforgiving Martian landscape, from the desolate mining outpost of Parker to the gleaming EDF capital city of Eos; then tear through the fully destructible open-world environments swarming with EDF forces, Red Faction resistance fighters, and the downtrodden settlers caught in the cross-fire.
Multiplayer Combat - There is no place to hide when you put your guerrilla warfare skills to the test in a variety of highly destructive multiplayer combat modes.

Re-Mars-tered Features

 • Fully reworked graphics – Heavily reworked textures and graphic features adding for example specular maps.
 • Improved shadow rendering
 • Improved Lighting
 • Shader & Postprocessing rework
 • Native 4k support for the finest up to date mars destruction experience ever

 

Orijinal Red Faction'ın doruk noktalarından 50 yıl sonra geçen Red Faction: Guerrilla, oyuncuların baskıcı Earth Defence Force'tan kurtuluş için savaşırken yeni kurulan Red Faction hareketi ile asi bir savaşçı rolünü üstlenmelerine izin veriyor. Red Faction: Guerrilla, devasa bir açık dünya, hızlı tempolu gerilla tarzı savaş ve gerçek fizik tabanlı yıkım ile yıkıma dayalı oyun oynamanın sınırlarını yeniden tanımlıyor.

Ana Özellikler
Açık Dünya Gerilla Savaşı - Kimin, ne zaman, nerede ve nasıl savaşacağına siz karar verirsiniz. EDF hedeflerine isyancı saldırılara öncülük etmek için gerilla taktiklerini, doğaçlama silahları ve değiştirilmiş araçları kullanın. Kendi oyun tarzınıza göre saldırılar başlatın, görevleri istediğiniz sırayla üstlenin veya EDF'nin Mars'taki tutuşunu zayıflatmak için yıkıcı faaliyetlerde bulunun.

Stratejik Yıkım - Taktik avantajınız için yıkımı kullanın, düşman kalelerine saldırmak ve oyun ortamını kalıcı olarak değiştirmek için pusu veya zincirleme reaksiyon patlamaları ayarlayın. Anında doğaçlama yapmak için tamamen dinamik fizik tabanlı yıkımdan yararlanın: pusu kurmak veya kaçmak için bir duvarda veya zeminde delikler açın, takipçilerinizi durdurmak için bir merdiven çıkarın veya patlamış duvarlardan araçları sürün.

Gelişen ve Acil Oynanış - Savaş taktiklerinizi doğaçlarken - EDF'yi yenmek için oyun tarzlarını, araçları, silahları ve patlayıcıları karıştırırken sürekli değişen bir manzarada yolunuzu açın.

Epic Sci-Fi Setting - Parker'ın ıssız maden karakolundan parıldayan EDF başkenti Eos'a kadar devasa, acımasız Mars manzarasını keşfedin; daha sonra EDF güçleri, Red Faction direniş savaşçıları ve çapraz ateşe yakalanan ezilmiş yerleşimcilerle dolup taşan tamamen yok edilebilir açık dünya ortamlarını yırtın.
Çok Oyunculu Savaş - Çok yıkıcı çok oyunculu çeşitli savaş modlarında gerilla savaşı becerilerinizi test ettiğinizde saklanacak hiçbir yer yoktur.

Yeniden Mars-tered Özellikler
Tamamen yeniden işlenmiş grafikler – Büyük ölçüde yeniden işlenmiş dokular ve örneğin aynasal haritalar ekleyen grafik özellikler.
Geliştirilmiş gölge oluşturma
İyileştirilmiş Aydınlatma
Gölgelendirici ve Son İşleme yeniden işleme
Şimdiye kadarki en iyi güncel mars imha deneyimi için yerel 4k desteği

Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered

Volition KAIKO

Red Faction: Guerrilla re-defines the limits of destruction-based game-play with a huge open-world, fast-paced guerrilla-style combat, and true physics-based destruction. Red Faction: Guerrilla, devasa bir açık dünya, hızlı tempolu gerilla tarzı savaş ve gerçek fizik tabanlı yıkım ile yıkıma dayalı oyun oynamanın sınırlarını yeniden tanımlıyor.

 • 00

  Gün

  00

  Saat

  00

  dk

  00

  sn

  %10

  90,90

  81,81

 • Satın Al
 • Geliştirici FirmaVolition KAIKO
 • Yayınlanma Tarihi3 Tem 2018
 • Kategoriler
 • Desteklenen Platformlar Windows
 • Desteklenen Diller İngilizce*, Fransızca*, İtalyanca*, Almanca*, Kastilya İspanyolcası*, Arapça, Basitleştirilmiş Çince, Japonca, Lehçe, Rusça*, Çekçe
  *seslendirme destekli diller
 • Windows Gereksinimler Minimum:
  • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10 (64bit)
  • İşlemci: Intel or AMD Dual Core CPU 2.5 GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: DirectX 10 Feature Level AMD or NVIDIA Card with 1 GB VRAM
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 32 GB kullanılabilir alan
verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1