Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D
Pıit Blocks 3D

Put your skills to the test in Pit Blocks 3D! Keep your blocks from piling up by strategically placing them across 5 backgrounds complete with individual storylines. With special interactive stages and creatures, and classic tile-based gameplay, Pit Blocks 3D will keep you coming back for more.

 • Choose from 3 different game modes: Basic, Advanced and Expert – each with different brick sizes.
 • Enjoy beautiful environments with their own unique stories.
 • Opt for specific pit sizes or select a random one.
 • Jam to a large selection of soundtrack themes including Retro, Heavy Metal, and Piano!
 • Earn more than 20,000 achievements.


Each environment in Pit Blocks 3D features a limited storyline that sets the mood. Some environments even have enemies and/or bosses.

Solar System: The Solar System is one of the easiest environments to play through. As part of a galactic exploration party, you begin the level by viewing the Solar System from afar – under the instructions of your Captain, Keen. The mood is set, and the adventure begins. Once hyper-spacing over to Neptune, you can start playing and place the incoming bricks. After battling through 5 levels of cube-matching frenzy, you travel to planet Earth. At this stage, there is a short intermission before you continue on to your journey to map the Solar System – reaching the Sun at level 9.

Painted Forest: The main challenge is time. Upon entering this level, you're greeted by a Green Dragon and fish swimming in a pond. As a treasure hunter sent by Her Royal Highness, you're searching for the lost treasure of the Great Warrior Red Shield. Once reaching level 8, you learn of twin bears who are guarding the secret treasure. You must chase them away and reach level 9 to open the chest.

Fantasy: Our mages brought us grave news! The Leviathan is about to wreak havoc upon the peaceful Fantasy Nation! You must destroy him before he rises. You must face two bosses: the henchman Troll and the Leviathan. Upon defeating the Leviathan, you can continue playing to infinity and beyond, standing over the defeated Leviathan.

Ice Cave: The ice elemental minions will shoot ice missiles at you – and if they pass too close to the camera, it shakes. The ice missiles might also blow up or get up in your face, which will increase the difficulty level. You can always dodge these by moving the camera around.

Volcano: This environment is the most difficult of all environments, mainly due to its Level 8 artillery barrage of fire against the player by the volcano’s fire minions. This is one environment where the player can fight back, however. The final level of the environment, level 10, is a face to face encounter with a fire dragon... a lava dragon... a magma dragon... a hot dragon! The player must beat this level in order to win the environment and earn their achievement.

Pit Blocks 3D'de yeteneklerinizi test edin! Bireysel hikayelerle tamamlanmış 5 arka plana stratejik olarak yerleştirerek bloklarınızın yığılmasını önleyin. Özel etkileşimli aşamalar ve yaratıklar ve klasik karo tabanlı oyun ile Pit Blocks 3D, daha fazlası için geri gelmenizi sağlayacak.


3 farklı oyun modundan birini seçin: Temel, Gelişmiş ve Uzman - her biri farklı tuğla boyutlarına sahip.
Kendi benzersiz hikayeleriyle güzel ortamların tadını çıkarın.
Belirli çukur boyutları seçin veya rastgele bir tane seçin.
Retro, Heavy Metal ve Piano dahil olmak üzere geniş bir film müziği temaları seçkisine sahip olun!
20.000'den fazla başarı kazanın.

Pit Blocks 3D'deki her ortam, havayı belirleyen sınırlı bir hikayeye sahiptir. Hatta bazı ortamların düşmanları ve/veya patronları vardır.

Güneş Sistemi: Güneş Sistemi, oynaması en kolay ortamlardan biridir. Galaktik keşif partisinin bir parçası olarak, Kaptanınız Keen'in talimatları doğrultusunda Güneş Sistemini uzaktan izleyerek seviyeye başlarsınız. Ruh hali belirlenir ve macera başlar. Neptün'e hiper boşluk bıraktıktan sonra oynamaya başlayabilir ve gelen tuğlaları yerleştirebilirsiniz. 5 seviye küp eşleştirme çılgınlığı ile savaştıktan sonra, Dünya gezegenine seyahat ediyorsunuz. Bu aşamada, Güneş Sistemini haritalama yolculuğunuza devam etmeden önce kısa bir ara vardır – Güneş'e 9. seviyede ulaşma.

Boyalı Orman: Asıl zorluk zamandır. Bu seviyeye girdiğinizde, bir Yeşil Ejderha ve bir havuzda yüzen balıklar tarafından karşılanacaksınız. Majesteleri tarafından gönderilen bir hazine avcısı olarak, Büyük Savaşçı Kırmızı Kalkan'ın kayıp hazinesini arıyorsunuz. 8. seviyeye ulaştığınızda, gizli hazineyi koruyan ikiz ayıları öğrenirsiniz. Sandığı açmak için onları kovalamalı ve 9. seviyeye ulaşmalısın.

Fantezi: Büyücülerimiz bize vahim haberler getirdi! Leviathan, barışçıl Fantasy Nation'a zarar vermek üzere! Yükselmeden önce onu yok etmelisin. İki patronla yüzleşmelisin: uşak Troll ve Leviathan. Leviathan'ı yendikten sonra, mağlup Leviathan'ın üzerinde durarak sonsuza ve ötesine oynamaya devam edebilirsiniz.

Buz Mağarası: Buz elementi köleleri size buz füzeleri fırlatacak - ve kameraya çok yakın geçerlerse sallanır. Buz füzeleri de patlayabilir veya yüzünüzün üstüne çıkabilir, bu da zorluk seviyesini artıracaktır. Kamerayı hareket ettirerek bunlardan her zaman kaçınabilirsiniz.

Volkan: Bu ortam, esas olarak yanardağın ateş minyonları tarafından oyuncuya karşı Seviye 8 topçu ateşi nedeniyle tüm ortamların en zorudur. Ancak bu, oyuncunun savaşabileceği bir ortamdır. Ortamın son seviyesi olan 10. seviye, bir ateş ejderhası... bir lav ejderhası... bir magma ejderhası... bir sıcak ejderha ile yüz yüze karşılaşmadır! Oyuncu, çevreyi kazanmak ve başarılarını kazanmak için bu seviyeyi geçmelidir.

Pıit Blocks 3D

Pit Blocks 3D

SRM Games

Pit Blocks 3D is a cube-matching arcade style puzzle game where you manipulate falling bricks of different shapes and sizes. The goal is to stay alive as the speed increases over time – and to rack up as many points as possible before the pit fills up with bricks! Pit Blocks 3D, farklı şekil ve boyutlardaki düşen tuğlaları manipüle ettiğiniz, küp eşleştirmeli bir arcade tarzı bir bulmaca oyunudur. Amaç, hız zamanla arttıkça hayatta kalmak ve çukur tuğlalarla dolmadan önce mümkün olduğunca çok puan toplamak!

 • 00

  Gün

  00

  Saat

  00

  dk

  00

  sn

  %10

  32,00

  28,80

 • Satın Al
 • Geliştirici FirmaSRM Games
 • Yayınlanma Tarihi27 Eyl 2018
 • Kategoriler
  • Basit Eğlence
  • Bağımsız Yapımcı
  • Strateji
 • Desteklenen Platformlar Windows
 • Desteklenen Diller İngilizce
 • Windows Gereksinimler Minimum:
  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Intel Core i3
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 or equivalent
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: 2.0/2.1 Speakers or Headphones
verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1