Northern Tale 3
Northern Tale 3
Northern Tale 3
Northern Tale 3
Northern Tale 3
Northern Tale 3
Northern Tale 3
Northern Tale 3
Northern Tale 3
Northern Tale 3

Embark on an epic quest to save your lands from evil. Award-winning casual strategy game comes to Google Play. A resource-management adventure game of epic proportions! Become the King of the Vikings. Lead your fellow companions into the world full of mystical legends and ancient myths.

As king Ragnar travel through the beautiful landscapes of four fantasy kingdoms. Explore mesmerizing but haunting forests full of wild beasts and otherworldly creatures. Construct camps, find food and clear the roads from obstacles and minions in order to proceed. Upgrade your buildings to summon other characters each with a different set of unique abilities. Find hidden treasures and lost artifacts to use them and complete challenging time-management puzzles.

Northern Tale 3 is a casual strategy that will challenge you but will not overwhelm with difficulty. This game will invite you to become a part of a great legend. Rescue your friends from the curse of the Ethereal Dragon! Become the ultimate hero of the North!
Features:
- Travel across 50 colorful levels!
- Solve challenging resource-management puzzles!
- Play as different heroes!
- Use unique characters' abilities!
- Color the black and white world!
- Unlock over 40 challenging achievements!

See the power of the elemental magic!

 

 

Topraklarınızı kötülükten kurtarmak için destansı bir maceraya atılın. Ödüllü gündelik strateji oyunu Google Play'e geliyor. Destansı boyutlarda bir kaynak yönetimi macera oyunu! Vikinglerin Kralı ol. Arkadaşlarınızı mistik efsaneler ve eski mitlerle dolu dünyaya yönlendirin.

Kral Ragnar, dört fantezi krallığının güzel manzaralarında seyahat ederken. Vahşi hayvanlar ve diğer dünya yaratıklarıyla dolu büyüleyici ama akıldan çıkmayan ormanları keşfedin. İlerlemek için kamplar kurun, yiyecek bulun ve yolları engellerden ve kölelerden temizleyin. Her biri farklı benzersiz yeteneklere sahip diğer karakterleri toplamak için binalarınızı yükseltin. Bunları kullanmak için gizli hazineleri ve kayıp eserleri bulun ve zorlu zaman yönetimi bulmacalarını tamamlayın.

Northern Tale 3, sizi zorlayacak ama zorlukla bunaltmayacak sıradan bir stratejidir. Bu oyun sizi büyük bir efsanenin parçası olmaya davet edecek. Arkadaşlarınızı Ethereal Dragon'un lanetinden kurtarın! Kuzey'in nihai kahramanı ol!
Özellikler:
- 50 renkli seviyede seyahat et!
- Zorlu kaynak yönetimi bulmacalarını çözün!
- Farklı kahramanlar olarak oynayın!
- Eşsiz karakterlerin yeteneklerini kullanın!
- Siyah beyaz dünyayı renklendirin!
- 40'tan fazla zorlu başarının kilidini açın!

Temel büyünün gücünü görün!

Northern Tale 3

Northern Tale 3

Realore

Northern Tale 3 is a casual strategy that will challenge you but will not overwhelm with difficulty. This game will invite you to become a part of a great legend. Rescue your friends from the curse of the Ethereal Dragon! Become the ultimate hero of the North! Northern Tale 3, sizi zorlayacak ama zorlukla bunaltmayacak sıradan bir stratejidir. Bu oyun sizi büyük bir efsanenin parçası olmaya davet edecek. Arkadaşlarınızı Ethereal Dragon'un lanetinden kurtarın! Kuzey'in nihai kahramanı ol!

 • Geliştirici FirmaRealore
 • Yayınlanma Tarihi1 Ara 2017
 • Kategoriler
  • Macera
  • Basit Eğlence
  • Simülasyon
  • Strateji
 • Desteklenen Platformlar Windows
 • Desteklenen Diller İngilizce*, Rusça, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Kastilya İspanyolcası, Brezilya Portekizcesi, Felemenkçe, İsveççe
  *seslendirme destekli diller
 • Windows Gereksinimler Minimum:
  • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/Windows 7/Windows 8
  • İşlemci: Pentium III 800MHz
  • Ekran Kartı: Graphics card with 32MB Video RAM
  • Depolama: 450 MB kullanılabilir alan
verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1