Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam
Men of War Vietnam

Men of War: Vietnam is a new game for the critically acclaimed series. The new, story-driven campaign lets you taste the explosive mix of the jungle, Hueys and rock-n-roll in 1968. The US campaign focuses on a team of elite special ops soldiers, and each one of them has a personality.
The unit includes Sergeant John Merrill, machine-gunner Jim Walsh, sniper Sonny Armstrong, grenade launcher operator Carl Dillan and combat engineer Bill Kirby. In some missions they can count only on themselves, while in the others they act together with regular US and South-Vietnamese troops. The North Vietnam campaign tells the story of two Soviet military consultants and two soldiers of the North Vietnam Army who are the only survivors of an ambush prepared by the US troops. The task of getting back to the North Vietnam territory is a difficult one – they have no means of radio communication, no wheeled vehicles, and it’s too far to make it there on foot. On their way these survivors get involved in a chain of bloodbath engagements and find themselves in the dead center of the well-known Tet offensive.
Missions range from special operations (rescuing a shot-down pilot, escorting a reporter, etc.) to full scale battles.

Key Features

 • There are two sides in every story, so two new story-driven campaigns attempt to show the war from both sides.
 • Breathtaking missions including an ambush on the Ho Chi Minh trail, a game of cat and mouse in the Mekong Delta, raids into Cambodia and Laos, bridge defense during the Tet offensive and more.
 • New weapons and units: M-16, T-54, M-113, Patton III, M-60, AK-47, M-14, RPG-2, M-72 LAW, RPK and many more.
 • Multiplayer mode – co-op for up to 4 players.


Men of War is affected by the GameSpy shutdown on the 31st of May. You can continue to play the game through LAN, DirectIP and GameRanger.

 

Men of War: Vietnam, eleştirmenlerce beğenilen seri için yeni bir oyundur. Yeni, hikaye odaklı kampanya, 1968'de orman, Hueys ve rock-n-roll'un patlayıcı karışımını tatmanızı sağlar. ABD kampanyası, seçkin özel operasyon askerlerinden oluşan bir ekibe odaklanır ve her birinin bir kişiliği vardır.
Birim Çavuş John Merrill, makineli tüfekçi Jim Walsh, keskin nişancı Sonny Armstrong, bombaatar operatörü Carl Dillan ve savaş mühendisi Bill Kirby'den oluşuyor. Bazı görevlerde sadece kendilerine güvenebilirler, diğerlerinde ise düzenli ABD ve Güney Vietnam birlikleriyle birlikte hareket ederler. Kuzey Vietnam kampanyası, ABD birlikleri tarafından hazırlanan bir pusudan kurtulan iki Sovyet askeri danışmanının ve Kuzey Vietnam Ordusu'nun iki askerinin hikayesini anlatıyor. Kuzey Vietnam topraklarına geri dönmek zor bir görevdir - telsiz iletişim araçları, tekerlekli araçları yoktur ve oraya yürüyerek gitmek için çok uzaktır. Yolda bu hayatta kalanlar bir kan banyosu çarpışmaları zincirine dahil olurlar ve kendilerini ünlü Tet saldırısının ölü merkezinde bulurlar.
Görevler, özel operasyonlardan (düşürülmüş bir pilotu kurtarmak, bir muhabire eşlik etmek, vb.) tam ölçekli savaşlara kadar uzanır.

Ana Özellikler
Her hikayede iki taraf vardır, bu nedenle iki yeni hikaye odaklı kampanya savaşı her iki taraftan da göstermeye çalışır.
Ho Chi Minh yolunda bir pusu, Mekong Deltası'nda bir kedi ve fare oyunu, Kamboçya ve Laos'a baskınlar, Tet saldırısı sırasında köprü savunması ve daha fazlasını içeren nefes kesici görevler.
Yeni silahlar ve birimler: M-16, T-54, M-113, Patton III, M-60, AK-47, M-14, RPG-2, M-72 LAW, RPK ve daha fazlası.
Çok oyunculu mod - 4 oyuncuya kadar işbirliği.

Men of War, 31 Mayıs'ta GameSpy'ın kapanmasından etkileniyor. Oyunu LAN, DirectIP ve GameRanger üzerinden oynamaya devam edebilirsiniz.

Men of War Vietnam

Men of War: Vietnam Special Edition

Fulqrum Publishing

The critically acclaimed series returns! Experience Vietnam from both sides of the war. Eleştirmenlerce beğenilen dizi geri dönüyor! Vietnam'ı savaşın her iki tarafından da deneyimleyin.

 • 00

  Gün

  00

  Saat

  00

  dk

  00

  sn

  %10

  16,00

  14,40

 • Satın Al
 • Geliştirici FirmaFulqrum Publishing
 • Yayınlanma Tarihi8 Eyl 2011
 • Kategoriler
  • Strateji
 • Desteklenen Platformlar Windows
 • Desteklenen Diller İngilizce*, Almanca*, İtalyanca*, Lehçe, Rusça*, Kastilya İspanyolcası*, Fransızca
  *seslendirme destekli diller
 • Windows Gereksinimler Minimum:
  • OS: Windows XP(SP1), Windows Vista or Windows 7
  • Processor: P4 2.6GHz (Athlon 3000+)
  • Memory: 1GB
  • Hard Disk Space: 3 GB free hard disk space
  • Video Card: GeForce 6600 (Radeon 1950) 128Mb
  • CD ROM: PC DVD-ROM
verified_user

7/24 kolay ve güvenli ödeme seçenekleri.

timer

E-Pin ve Oyun parası alışverişleriniz de 7/24 hızlı teslimat.

local_offer

E-Pin ve Oyun paralarında en uygun fiyatlar.

support_agent

Haftanın her günü 7/24 Canlı destek.

thumb_up

%100 müşteri memnuniyeti garantisi.

1 1 1 1