Sosyal Medyada Biz

Haberler

Birinci Parti PlayStation Stüdyosu PixelOpus Kapatılıyor

Üzücü bir haber…

Yayınlandı

Tarihinde

Yazar

Sony tarafından alınan karar ile birinci parti PlayStation stüdyosu PixelOpus, önümüzdeki ay kepenk indirecek. Şimdiye kadar iki oyun yayınlamış olan stüdyo, PlayStation 5 için sonradan iptal olan yeni bir oyun üzerinde çalışıyordu. Ayrıntılar haberimizde.

PixelOpus, PlayStation Vita oyunları prototipleri üzerinde çalışan Carnegie Mellon Üniversitesi ve San Jose Eyalet Üniversitesi öğrencileri tarafından 2014 yılında San Mateo (Kaliforniya) kentinde kurulmuştu. Birinci günden itibaren Sony Interactive Entertainment bünyesinde faaliyet gösteren stüdyo, vakit içerisinde PlayStation 3, PlayStation Vita ve PlayStation 4 için Entwined (2014) ve Concrete Genie (2019) olmak üzere iki oyun ile karşımıza çıkmıştı.

Birinci Parti PlayStation Stüdyosu PixelOpus, Kesime Veda Ediyor

Stüdyo bir mühlet öncesine kadar Sony Pictures Animation işbirliğinde PlayStation 5 oyunu üzerinde çalışmaya başlamıştı. Ne var ki bu proje daha sonradan iptal edildi. Dün ise Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan PixelOpus, yolun sonuna gelindiğini duyurmuştu. Kısa bir mühlet sonra ise Sony, IGN sitesine gönderdiği bildiride, stüdyonun 2 Haziran 2023 tarihi prestijiyle kepenk indireceğini doğruladı.

Japon teknoloji devi, kuruluşun kısa ve uzun vadeli amaçlarını karşılamasını garantilemek için portföyünü ve stüdyonun projelerini nizamlı olarak değerlendiriyormuş. Son gerçekleştirilen inceleme basamağında da PixelOpus için kapatılma kararı alınmış.

Yaptığı Twitter paylaşımı ile maceranın sonuna gelindiğini belirten Amerika menşeli stüdyo, dokuz yıllı mühlet boyunca kendilerini destekleyen herkese teşekkür etmeyi de ihmal etmemiş.

Entwined Hakkında

Birbirini seven lakin hiçbir vakit bir ortaya gelemeyecek bir kuş ve bir balığın hayatını deneyimleyin. Ruhlarını birleştirmek için çıktıkları seyahatte, dokuz adet eşsiz ömürleri boyunca onları eş vakitli yönlendirmek için reflekslerinizi ve el göz uyum yeteneklerinizi sınayın.

Concrete Genie Hakkında

Tasarımlarına can veren büyülü bir boya fırçası bulduktan sonra Ash, kentini karanlıktan kurtarmak için destansı bir maceraya atılıyor. Kasabanıza fotoğraflarınızla hayat verirken, hayal gücünüzün Denska’nın sokaklarında ve çatılarında özgür kalmasına müsaade verin.

 724 Toplam Görüntülenme

Oyuneks.com
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
OYUNEKS'E DÖN